IFC 2008

IFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Ballysteen   5   5   0   0  4-54  6-21   27  10
Oola   5   3   0   2  4-42  5-32    7   6
Cappamore   5   3   0   2  3-36  3-45   -9   6
Na Piarsaigh   5   2   0   3  4-37  2-49   -6   4
Galtee Gaels   5   2   0   3  9-26  5-40   -2   4
Gerald Griffins   5   0   0   5  2-35  5-43  -17   0
 

Gerald Griffins

1

4

vs

1

12

Oola

Mungret

Sa

26-Apr

7:00

Cappamore

2

9

vs

2

6

Galtee Gaels

Hospital

Sa

26-Apr

7:00

Ballysteen

1

12

vs

2

7

Na Piarsaigh

Clarina

Sa

26-Apr

7:00

Oola

1

8

vs

0

7

Cappamore

Pallasgreen

Fr

02-May

7:00

Galtee Gaels

2

3

vs

1

8

Ballysteen

Ballingarry

Fr

02-May

7:00

Na Piarsaigh

1

8

vs

0

8

Gerald Griffins

Croagh

Sa

10-May

7:00

Ballysteen

0

15

vs

0

3

Cappamore

Mungret

Sa

05-Jul

7:30

Na Piarsaigh

0

7

vs

0

13

Oola

Caherconlish

Su

27-Jul

7:30

Gerald Griffins

0

7

vs

1

5

Galtee Gaels

Feenagh

Fr

11-Jul

7:30

Oola

1

1

vs

1

8

Ballysteen

Kilmallock

Su

17-Aug

3:45

Galtee Gaels

1

6

vs

1

8

Na Piarsaigh

Kilmallock

Su

17-Aug

2:00

Cappamore

1

7

vs

0

9

Gerald Griffins

Clarina

Su

17-Aug

7:15

Cappamore

0

10

vs

0

7

Na Piarsaigh

Caherconlish

Sa

23-Aug

7:00

Ballysteen

1

11

vs

1

7

Gerald Griffins

Glin

Sa

23-Aug

7:00

Galtee Gaels

3

6

vs

1

8

Oola

Hospital

Sa

23-Aug

7:00


IFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
St Patricks   5   4   0   1  6-50  5-36   17   8
Croom   5   4   0   1  7-36  6-32    7   8
Mungret   5   3   0   2  7-52  5-41   17   6
Galbally   5   3   0   2  9-53  6-38   24   6
Fr Caseys   5   1   0   4  9-36  6-40    5   2
South Liberties   5   0   0   5   1-9 11-49  -70   0
 

Mungret

1

5

vs

2

16

St Patricks

Childers Rd

Sa

26-Apr

7:00

Fr Caseys

3

13

vs

0

3

South Liberties

Ballingarry

Su

27-Apr

7:00

Galbally

2

8

vs

3

8

Croom

Hospital

Fr

25-Apr

7:00

St Patricks

2

13

vs

3

8

Fr Caseys

Ballingarry

Fr

09-May

7:00

South Liberties

1

5

vs

5

17

Galbally

Bruff

Fr

02-May

7:00

Croom

1

7

vs

0

13

Mungret

Clarina

Sa

03-May

7:00

Galbally

1

7

vs

0

7

Fr Caseys

Ballyagran

Su

06-Jul

7:30

Croom

1

13

vs

2

9

St Patricks

Bruff

Sa

05-Jul

7:30

Mungret

3

19

vs

0

1

South Liberties

Childers Rd

Sa

05-Jul

7:30

St Patricks

0

12

vs

0

10

Galbally

Bruff

Su

17-Aug

7:15

South Liberties

 

scr

vs

 

w/o

Croom

Bruff

Fr

15-Aug

7:15

Fr Caseys

1

6

vs

1

9

Mungret

Croagh

Su

10-Aug

1:00

Fr Caseys

2

2

vs

2

8

Croom

Newcastlewest

Su

24-Aug

7:00

Galbally

1

11

vs

2

6

Mungret

Kilmallock

Fr

22-Aug

7:00

South Liberties

 

scr

vs

 

w/o

St Patricks

Childers Rd

Su

24-Aug

7:00

PO Galbally

1

5

vs

2

6

Mungret

Bruff

Tu

09-Sep

6:15

QF Oola

1

6

vs

0

9

Mungret

Kilmallock

Sa

20-Sep

6:00

Re Oola

1

8

vs

1

5

Mungret

Bruff

Sa

04-Oct

4:00

QF Croom

0

10

vs

1

7

Cappamore

Monaleen

Sa

13-Sep

6:00

Re Croom

2

11

vs

1

6

Cappamore

Childers Rd

Su

28-Sep

5:30

SF Ballysteen

1

7

vs

0

7

Croom

Feenagh

Sa

11-Oct

4:00

SF St Patricks

0

13

vs

0

8

Oola

Bruff

Sa

11-Oct

5:00

Final St Patricks

0

11

vs

0

13

Ballysteen(C)

Gaelic Grounds

Su

02-Nov

3:15

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Gerald Griffins

1

11

vs

2

4

South Liberties(R)

Croagh

Sa

20-Sep

3:30