IHC 2008

IHC Group 1 P W D L F A diff Pts
Knockaderry 3 3 0 0 5-43 4-33 13 6
Mungret 3 1 0 2 4-44 5-37 4 2
Ballybricken B'more 3 1 0 2 4-36 2-48 -6 2
Ballybrown 3 1 0 2 3-35 5-40 -11 2
 

Ballybricken B'more

1

11

vs

0

15

Ballybrown

Kilmallock

Su

18-May

3:45

Knockaderry

2

12

vs

1

13

Mungret

Kilmallock

Su

18-May

2:00

Ballybrown

2

8

vs

2

13

Knockaderry

Askeaton

Fr

27-Jun

7:30

Mungret

1

15

vs

2

13

Ballybricken B'more

Childers Rd

Sa

28-Jun

7:45

Ballybricken B'more

1

12

vs

1

18

Knockaderry

Mungret

Sa

02-Aug

7:15

Ballybrown

1

12

vs

2

16

Mungret

Childers Rd

Sa

02-Aug

7:15


IHC Group 2 P W D L F A diff Pts
South Liberties 3 2 1 0 2-43 3-38 2 5
Glenroe 3 2 0 1 2-42 3-34 5 4
Pallasgreen 3 1 1 1 4-34 2-30 10 3
Monaleen 3 0 0 3 4-28 4-45 -17 0
 

Pallasgreen

2

14

vs

0

9

Monaleen

Caherconlish

Fr

09-May

7:30

South Liberties

0

17

vs

0

16

Glenroe

Hospital

Sa

10-May

7:30

Monaleen

2

11

vs

1

15

South Liberties

Childers Rd

Sa

26-Jun

6:15

Glenroe

1

10

vs

1

9

Pallasgreen

Bruff

Fr

27-Jun

7:30

Pallasgreen

1

11

vs

1

11

South Liberties

Caherconlish

Sa

02-Aug

7:15

Monaleen

2

8

vs

1

16

Glenroe

Bruff

Sa

02-Aug

7:15


IHC Group 3 P W D L F A diff Pts
Newcastlewest 3 2 0 1 5-32 3-31 7 4
Cappamore 3 1 1 1 0-44 3-34 1 3
Kildimo 3 1 1 1 4-27 3-40 -7 3
Hospital Herbertstown 3 0 2 1 1-37 2-35 -1 2
 

Newcastlewest

2

9

vs

1

11

Hospital H'town

Kilmallock

Sa

17-May

7:30

Cappamore

0

15

vs

2

10

Kildimo

Childers Rd

Sa

17-May

7:30

Hospital H'town

0

14

vs

0

14

Cappamore

Kilteely

Fr

27-Jun

7:30

Kildimo

2

5

vs

2

13

Newcastlewest

Croagh

Sa

28-Jun

7:30

Newcastlewest

1

10

vs

0

15

Cappamore

Kilmallock

Sa

02-Aug

7:15

Hospital H'town

0

12

vs

0

12

Kildimo

Ballingarry

Sa

02-Aug

7:15


IHC Group 4 P W D L F A diff Pts
Bruff 3 3 0 0 5-49 4-29 23 6
Caherline 3 2 0 1 5-41 4-37 7 4
Killeedy 3 1 0 2 3-36 4-38 -5 2
Patrickswell 3 0 0 3 4-25 5-47 -25 0
 

Caherline

2

16

vs

0

10

Killeedy

Ballyagran

Su

18-May

7:30

Bruff

2

18

vs

1

7

Patrickswell

Childers Rd

Su

11-May

7:30

Killeedy

1

13

vs

1

15

Bruff

Ballyagran

Fr

27-Jun

7:30

Patrickswell

2

11

vs

1

16

Caherline

Bruff

Su

29-Jun

6:15

Caherline

2

9

vs

2

16

Bruff

Kilteely

Su

10-Aug

7:15

Killeedy

2

13

vs

1

7

Patrickswell

Newcastlewest

Su

02-Aug

7:15

QF Knockaderry

1

5

vs

2

10

Glenroe

Kilmallock

Sa

06-Sep

3:30

QF South Liberties

1

12

vs

1

17

Mungret

Childers Rd

Sa

13-Sep

4:30

QF Newcastlewest

1

14

vs

2

15

Caherline

Ballyagran

Sa

20-Sep

3:00

QF Bruff

1

14

vs

1

10

Cappamore

Childers Rd

Sa

20-Sep

2:00

SF Mungret

0

15

vs

0

17

Bruff

Kilmallock

Sa

27Sept

2:00

SF South Liberties

2

16

vs

1

9

Dromin Athlacca

Kilmallock

Sa

27-Sep

3:45

Final Bruff(C)

3

14

vs

0

15

Caherline

Ballyagran

Sa

11-Oct

3:45

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Ballybrown

2

14

vs

1

15

Monaleen

Childers Rd

Su

10-Aug

2:00

SF Patrickswell

1

4

vs

0

16

Hospital H'town

Bruff

Mo

01-Sep

6:30

Final Patrickswell(R)

0

9

vs

1

13

Monaleen

Childers Rd

Mo

08-Sep

6:15