SFC 2008

SFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Ballylanders   5   5   0   0  2-70  2-40   30  10
Newcastlewest   5   3   0   2  3-50  2-44    9   6
Pallasgreen   5   3   0   2  4-38  4-34    4   6
St Kierans   5   2   1   2  4-38  2-45   -1   5
Hospital Herbertstown   5   1   0   4  3-34  3-49  -15   2
Athea   5   0   1   4  2-36  5-54  -27   0
 

Hospital Herbertstown

1

4

vs

0

12

Ballylanders

Bruff

Fr

25-Apr

7:00

St Kierans

1

6

vs

1

9

Pallasgreen

Clarina

Fr

25-Apr

7:00

Newcastlewest

1

15

vs

0

8

Athea

Abbeyfeale

Sa

26-Apr

7:00

Ballylanders

0

19

vs

1

8

St Kierans

Feenagh

Fr

02-May

7:30

Pallasgreen

0

6

vs

1

5

Newcastlewest

Kilmallock

Fr

02-May

7:00

Athea

1

5

vs

1

9

Hospital Herbertstown

Mungret

Fr

02-May

7:00

Newcastlewest

1

6

vs

1

8

St Kierans

Dromcollogher

Sa

05-Jul

7:30

Athea

0

11

vs

1

16

Ballylanders

Ballyagran

Fr

04-Jul

7:30

Hospital Herbertstown

1

7

vs

1

9

Pallasgreen

Kilteely

Sa

05-Jul

7:30

Ballylanders

1

11

vs

0

9

Newcastlewest

Ballyagran

Fr

15-Aug

7:15

Pallasgreen

2

6

vs

1

4

Athea

Croagh

Sa

16-Aug

7:15

St Kierans

1

8

vs

0

3

Hospital Herbertstown

Ballingarry

Sa

16-Aug

7:15

St Kierans

0

8

vs

0

8

Athea

Newcastlewest

Fr

22-Aug

7:00

Newcastlewest

0

15

vs

0

11

Hospital Herbertstown

Ballyagran

Fr

22-Aug

7:00

Pallasgreen

0

8

vs

0

12

Ballylanders

Bruff

Fr

22-Aug

7:00


SFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromcollogher Broadford   5   4   0   1  4-53  3-35   21   8
Fr Caseys   5   3   1   1  4-44  1-43   10   7
St Senans   5   3   1   1  3-46  4-40    3   7
Adare   5   2   2   1  5-55  5-45   10   6
Monaleen   5   1   0   4  5-37  8-39  -11   2
Claughaun   5   0   0   5  5-29  5-62  -33   0
 

St Senans

0

7

vs

1

12

Fr Caseys

Newcastlewest

Sa

26-Apr

7:00

Monaleen

2

9

vs

2

11

Adare

Askeaton

Fr

25-Apr

7:00

Drom Broadford

0

14

vs

2

6

Claughaun

Croagh

Su

27-Apr

7:00

Fr Caseys

2

6

vs

1

8

Monaleen

Askeaton

Th

01-May

7:00

Adare

0

7

vs

0

10

Drom Broadford

Newcastlewest

Fr

02-May

7:00

Claughaun

2

2

vs

1

10

St Senans

Askeaton

Fr

02-May

7:00

Drom Broadford

4

12

vs

1

6

Monaleen

Kilmallock

Sa

05-Jul

7:30

Claughaun

0

10

vs

1

14

Fr Caseys

Mungret

Fr

11-Jul

7:30

St Senans

2

10

vs

1

13

Adare

Newcastlewest

Sa

05-Jul

7:30

Fr Caseys

0

3

vs

0

9

Drom Broadford

Newcastlewest

Sa

16-Aug

7:15

Adare

2

15

vs

1

7

Claughaun

Mungret

Sa

16-Aug

7:15

Monaleen

0

5

vs

0

6

St Senans

Clarina

Sa

16-Aug

7:15

Monaleen

1

9

vs

0

4

Claughaun

Gaelic Grounds

Sa

23-Aug

7:00

Drom Broadford

0

8

vs

0

13

St Senans

Feenagh

Fr

22-Aug

7:00

Adare

0

9

vs

0

9

Fr Caseys

Dromcollogher

Fr

22-Aug

7:00

QF Newcastlewest

0

10

vs

0

11

St Senans

Dromcollogher

Sa

13-Sep

6:00

QF Fr Caseys

0

11

vs

1

8

Pallasgreen

Gaelic Grounds

Sa

06-Sep

6:30

Re Fr Caseys

0

15

vs

1

10

Pallasgreen

Bruff

Sa

20-Sep

4:00

SF Ballylanders

1

10

vs

0

9

Fr Caseys

Kilmallock

Sa

04-Oct

4:00

SF Drom Broadford

0

12

vs

1

6

St Senans

Newcastlewest

Su

05-Oct

4:00

Final Drom Broadford(C)

2

15

vs

1

8

Ballylanders

Gaelic Grounds

Su

26-Oct

3:15

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Athea(R)

1

5

vs

3

5

Claughaun

Gaelic Grounds

Su

07-Sep

12:00