SHC 2008

Divisional

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Western Gaels

1

17

vs

0

16

Geraldines

Clarina

Sa

23-Feb

2:30

SF City Gaels

3

10

vs

4

14

Emmets

Feenagh

Su

24-Feb

2:30

F Western Gaels(C)

1

12

vs

0

9

Emmets

Gaelic Grounds

Sa

01-Mar

2:30

SHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R1 Na Piarsaigh

2

8

vs

1

14

Granagh Ballingarry

Kilmallock

Fr

16-May

7:30

R1 Western Gaels

2

16

vs

3

21

Patrickswell

Bruff

Su

11-May

2:00

R1 Dromin Athlacca

1

8

vs

3

14

Doon

Caherconlish

Su

18-May

7:30

R1 Garryspillane

1

17

vs

1

11

Tournafulla

Ballyagran

Sa

10-May

7:30

R1 Ahane

2

16

vs

3

16

Kilmallock

Bruff

Su

18-May

3:45

R1 Croom

2

15

vs

1

11

Knockainey

Bruff

Su

18-May

2:00

R1 Bruree

1

9

vs

0

12

Murroe Boher

Clarina

Sa

17-May

7:30

Replay Bruree

1

5

vs

2

14

Murroe Boher

Clarina

Sa

24-May

7:00

R1 Adare

3

13

vs

0

5

Claughaun

Bruff

Su

11-May

3:45

R2 Murroe Boher

0

10

vs

1

9

Adare

Gaelic Grounds

Fr

27-Jun

7:30

R2 Granagh B'garry

2

15

vs

0

15

Croom

Kilmallock

Fr

27-Jun

7:30

R2 Doon

1

16

vs

0

15

Patrickswell

Bruff

Sa

28-Jun

6:15

R2 Kilmallock

3

13

vs

0

20

Garryspillane

Bruff

Sa

28-Jun

7:45

L1 Dromin Athlacca

0

10

vs

1

17

Ahane

Caherconlish

Sa

28-Jun

7:30

L1 Tournafulla

3

13

vs

2

13

Claughaun

Kilmallock

Su

29-Jun

6:15

L1 Na Piarsaigh

1

16

vs

1

8

Bruree

Bruff

Su

29-Jun

7:45

L1 Western Gaels

0

14

vs

0

12

Knockainey

Kilmallock

Fr

29-Jun

7:45

L2 Murroe Boher

0

19

vs

2

21

Ahane

Gaelic Grounds

Sa

09-Aug

7:15

L2 Croom

1

14

vs

0

21

Western Gaels

Ballyagran

Su

10-Aug

7:15

L2 Patrickswell

2

22

vs

0

11

Tournafulla

Kilmallock

Su

10-Aug

2:00

L2 Garryspillane

1

16

vs

1

12

Na Piarsaigh

Kilmallock

Su

10-Aug

3:45

QF Adare

1

11

vs

0

13

Western Gaels

Newcastlewest

Sa

13-Sep

3:00

QF Granagh B'garry

1

10

vs

2

9

Garryspillane

Kilmallock

Su

14-Sep

3:30

QF Doon

1

9

vs

2

16

Ahane

Caherconlish

Sa

13-Sep

5:45

QF Kilmallock

3

12

vs

1

12

Patrickswell

Bruff

Su

14-Sep

5:45

SF Ahane

1

17

vs

0

17

Garryspillane

Gaelic Grounds

Su

28-Sep

3:30

SF Kilmallock

2

8

vs

1

12

Adare

Gaelic Grounds

Su

28-Sep

2:00

Final Adare(C)

0

13

vs

0

8

Ahane

Gaelic Grounds

Su

19-Oct

3:30

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Bruree

1

8

vs

1

11

Claughaun

Bruff

Su

10-Aug

12:00

SF Dromin Athlacca

1

7

vs

2

16

Knockainey

Bruff

Su

10-Aug

1:45

Final Bruree

1

12

vs

0

12

Dromin Athlacca(R)

Gaelic Grounds

Su

14-Sep

1:45