County JC Quarter Finals, Semi Finals and Finals 2009

County JAFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Monaleen

1

6

vs

1

6

Ballybricken B'more

Bruff

Su

18-Oct

12:30

Re Monaleen

0

6

vs

0

10

Ballybricken B'more

Bruff

Sa

24-Oct

3:30

QF Kilteely Dromkeen

1

13

vs

0

2

Milford

Bruff

Sa

24-Oct

2:00

QF Castletown B'agran

1

5

vs

1

9

Glin

Newcastlewest

Mo

26-Oct

3:00

QF Mountcollins

1

9

vs

1

5

Banogue

Newcastlewest

Sa

31-Oct

2:30

SF Glin

1

8

vs

0

4

Ballybricken B'more

Clarina

Su

08-Nov

2:30

SF Kilteely Dromkeen

2

5

vs

2

9

Mountcolllins

Ballyagran

Su

08-Nov

2:30

Final Mountcollins

0

10

vs

1

7

Glin

Newcastlewest

Su

15-Nov

2:30

Replay Mountcollins(C)

0

12

vs

0

11

Glin

Gaelic Grounds

Fr

20-Nov

7:30

County JBFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Patrickswell

3

6

vs

0

6

Knockane

Hospital

Sa

31-Oct

2:30

QF Pallasgreen

0

10

vs

0

5

Na Piarsaigh

Knocklong

Su

01-Nov

2:30

QF Blackrock

2

5

vs

1

5

Ballysteen

Kilbreedy

We

28-Oct

8:00

QF Drom Broadford

1

11

vs

1

10

Galbally

Kilbreedy

Fr

16-Oct

8:00

SF Patrickswell

2

4

vs

1

8

Drom Broadford

Ballyagran

Su

15-Nov

2:00

SF Blackrock

0

11

vs

2

7

Pallasgreen

Knocklong

Su

15-Nov

2:00

Final Pallasgreen

1

9

vs

2

11

Drom Broadford(C)

Knocklong

Sa

28-Nov

2:00

County JAHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Old Christians

2

6

vs

3

11

Doon

Bruff

Sa

10-Oct

4:00

QF Kilteely Dromkeen

2

12

vs

2

17

Patrickswell

Gaelic Grounds

Su

18-Oct

1:30

QF Blackrock

2

18

vs

0

14

Feohanagh

Ballyagran

Sa

10-Oct

4:00

QF Feenagh Kilmeedy

1

6

vs

0

15

Effin

Kilmallock

Sa

24-Oct

3:30

SF Doon

2

4

vs

0

21

Blackrock

Childers Rd

Sa

17-Oct

2:45

SF Patrickswell

0

8

vs

1

17

Effin

Kilmallock

Sa

24-Oct

3:30

Final Blackrock(C)

2

18

vs

1

16

Effin

Kilmallock

Su

08-Nov

2:30

County JBHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Claughaun

3

6

vs

3

13

Doon

Caherconlish

Su

11-Oct

12:30

QF Cappamore

1

11

vs

0

13

Mungret

Bruff

Su

11-Oct

12:30

QF Croom

0

13

vs

2

8

Killeedy

Kilmallock

Sa

10-Oct

2:30

QF St Marys

1

16

vs

0

13

Bruff

Kilmallock

Sa

10-Oct

4:00

SF Doon

2

11

vs

2

13

St Marys

Childers Rd

Su

18-Oct

12:30

SF Cappamore

1

9

vs

0

12

Killeedy

Kilmallock

Sa

24-Oct

2:00

SF Cappamore

1

4

vs

2

12

Killeedy

Kilmallock

Su

01-Nov

2:00

Final Killeedy

2

4

vs

0

10

St Marys

Dromcollogher

Su

08-Nov

2:30

Replay Killeedy

2

12

vs

3

10

St Marys(C)

Foynes

Su

15-Nov

2:00