IHC 2009

IHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
South Liberties   3   3   0   0  5-47  2-32   24   6
Knockaderry   3   1   1   1  5-34  3-42   -2   3
Monagea   3   1   1   1  1-38  3-40   -8   3
Mungret   3   0   0   3  2-32  5-37  -14   0
 

Knockaderry

1

11

vs

0

14

Monagea

Newcastlewest

Fr

29-Nov

7:30

Mungret

1

10

vs

1

12

South Liberties

Childers Rd

Su

31-May

7:30

South Liberites

3

19

vs

1

13

Knockaderry

Clarina

Su

09-Aug

6:45

Monagea

1

15

vs

1

13

Mungret

Askeaton

Su

02-Aug

7:00

Knockaderry

3

10

vs

0

9

Mungret

Askeaton

Su

30-Aug

6:45

Monagea

0

9

vs

1

16

South Liberties

Kilmallock

Su

30-Aug

6:45


IHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Monaleen   3   2   0   1  6-33  4-32    7   4
Pallasgreen   3   2   0   1  0-49  6-25    6   4
Kildimo   3   2   0   1  6-33  2-41    4   4
Cappamore   3   0   0   3  3-25  3-42  -17   0
 

Pallasgreen

0

16

vs

3

9

Monaleen

Knocklong

Sa

30-May

7:30

Cappamore

1

12

vs

1

14

Kildimo

Bruff

Sa

30-May

7:30

Kildimo

1

11

vs

0

16

Pallasgreen

Childers Rd

Sa

25-Jul

7:00

Monaleen

2

11

vs

0

8

Cappamore

Knocklong

Su

02-Aug

7:00

Pallasgreen

0

17

vs

2

5

Cappamore

Caherconlish

Su

30-Aug

6:45

Monaleen

1

13

vs

4

8

Kildimo

Clarina

Su

30-Aug

6:45


IHC Group 3   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromin Athlacca   3   2   0   1  3-47  3-31   16   4
Ballybrown   3   1   1   1  5-38  4-36    5   3
Killeedy   3   1   1   1  7-30  4-43   -4   3
Ballybricken Bohermore   3   1   0   2  2-28  6-33  -17   2
 

Killeedy

1

10

vs

1

19

Dromin Athlacca

Feenagh

Fr

29-May

7:30

Ballybrown

2

14

vs

0

7

Ballybricken B'more

Ballyagran

Sa

30-May

7:30

Ballybricken B'more

0

12

vs

3

8

Killeedy

Kilmallock

Sa

25-Jul

7:00

Dromin Athlacca

1

17

vs

0

12

Ballybrown

Ballyagran

Sa

25-Jul

7:00

Killeedy

3

12

vs

3

12

Ballybrown

Bruff

Fr

28-Aug

6:45

Dromin Athlacca

1

11

vs

2

9

Ballybricken B'more

Knocklong

Fr

28-Aug

6:45


IHC Group 4   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Hospital Herbertstown   3   3   0   0  3-46  1-41   11   6
Glenroe   3   2   0   1  3-36  1-36    6   4
Caherline   3   1   0   2  0-40  3-27    4   2
Newcastlewest   3   0   0   3  0-27  1-45  -21   0
 

Caherline

0

14

vs

0

6

Newcastlewest

Clarina

Sa

30-May

7:30

Hospital Herbertstown

1

16

vs

1

14

Glenroe

Knocklong

Fr

29-May

7:30

Glenroe

2

7

vs

0

11

Caherline

Hospital

Fr

31-Jul

7:00

Newcastlewest

0

12

vs

1

16

Hospital H'town

Ballyagran

Mo

03-Aug

2:30

Caherline

0

15

vs

1

14

Hospital H'town

Knocklong

Tu

01-Sep

6:30

Newcastlewest

0

9

vs

0

15

Glenroe

Ballyagran

Fr

28-Aug

6:45

QF South Libeties

2

17

vs

0

11

Pallasgreen

Caherconlish

Sa

12-Sep

4:00

QF Monaleen

0

18

vs

1

14

Knockaderry

Askeaton

Sa

12-Sep

4:00

QF Dromin Athlacca

5

14

vs

1

11

Glenroe

Bruff

Su

20-Sep

12:30

QF Hospital H'town

2

9

vs

2

11

Ballybrown

Bruff

Su

13-Sep

3:30

SF Ballybrown

5

12

vs

2

9

Monaleen

Gaelic Grounds

Sa

26-Sep

3:45

SF South Liberties

2

16

vs

1

9

Dromin Athlacca

Bruff

Sa

03-Oct

3:00

Final Ballybrown

1

15

vs

2

14

South Liberties(C)

Gaelic Grounds

Su

11-Oct

3:30

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Mungret

2

19

vs

1

13

Cappamore

Childers Rd

Sa

12-Sep

4:00

SF Ballybricken B'more

0

15

vs

1

13

Newcastlewest

Kilmallock

Sa

12-Sep

4:00

Final Cappamore(R)

0

5

vs

4

13

Ballybricken B'more

Caherconlish

Sa

26-Sep

4:00