SHC 2009

SHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R1 Adare

3

14

vs

0

9

Knockainey

Childers Rd

Fr

29-May

7:30

R1 Claughaun

1

10

vs

0

10

Tournafulla

Kilmallock

Su

31-May

12:45

R1 Na Piarsaigh

3

10

vs

1

15

Granagh Ballingarry

Kilmallock

Su

30-May

7:30

R1 Bruff

0

11

vs

3

20

Emmets

Kilmallock

Su

31-May

2:15

R1 Kilmallock

1

18

vs

2

21

Patrickswell

Bruff

Th

28-May

7:30

R1 Garryspillane

1

8

vs

2

14

Doon

Childers Rd

Sa

30-May

7:30

R1 Murroe Boher

0

13

vs

0

17

Croom

Bruff

Su

31-May

2:00

QF Bruree

0

12

vs

1

9

Ahane

Hospital

Fr

29-May

7:30

Replay Bruree

0

11

vs

2

9

Ahane

Bruff

Fr

26-Jun

7:30

R2 Adare

0

20

vs

0

9

Ahane

Bruff

We

05-Aug

7:00

R2 Emmets

2

17

vs

1

9

Claughaun

Caherconlish

We

05-Aug

7:00

R2 Na Piarsaigh

0

17

vs

1

13

Doon

Bruff

Fr

31-Jul

7:00

R2 Croom

1

9

vs

0

14

Patrickswell

Kilmallock

Th

20-Aug

6:45

L1 Bruff

1

15

vs

1

12

Tournafulla

Ballyagran

Mo

03-Aug

4:00

L1 Garryspillane

0

15

vs

3

23

Kilmallock

Bruff

Th

30-Jul

7:00

L1 Bruree

0

15

vs

1

16

Murroe Boher

Childers Rd

Fr

31-Jul

7:00

L1 Granagh B'garry

3

14

vs

0

7

Knockainey

Ballyagran

Fr

31-Jul

7:00

L2 Kilmallock

2

13

vs

1

18

Doon

Gaelic Grounds

Th

27-Aug

6:30

L2 Granagh B'garry

1

15

vs

1

15

Croom

Ballyagran

Su

30-Aug

6:30

Re Granagh B'garry

0

4

vs

3

9

Croom

Ballyagran

Sa

05-Sep

3:00

L2 Murroe Boher

0

22

vs

0

15

Claughaun

Gaelic Grounds

Su

30-Aug

6:30

L2 Bruff

1

14

vs

2

12

Ahane

Gaelic Grounds

Fr

28-Aug

6:30

QF Patrickswell

0

11

vs

1

17

Murroe Boher

Gaelic Grounds

Su

13-Sep

1:00

QF Adare

2

16

vs

2

11

Doon

Gaelic Grounds

Su

13-Sep

2:30

QF Na Piarsaigh

1

14

vs

1

5

Croom

Gaelic Grounds

Sa

19-Sep

5:00

QF Emmets

3

15

vs

1

15

Ahane

Gaelic Grounds

Th

24-Sep

8:00

SF Emmets

2

20

vs

4

16

Na Piarsaigh

Gaelic Grounds

Su

04-Oct

2:00

SF Adare

1

14

vs

1

10

Murroe Boher

Gaelic Grounds

Su

04-Oct

3:30

Final Adare(C)

1

17

vs

0

3

Na Piarsaigh

Gaelic Grounds

Su

18-Oct

3:30

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Bruree

1

17

vs

1

15

Garryspillane

Kilmallock

Su

23-Aug

6:45

SF Knockainey

1

9

vs

0

10

Tournafulla

Ballyagran

Su

23-Aug

6:45

Final Garryspillane

1

15

vs

1

9

Tournafulla(R)

Kilmallock

Fr

11-Sep

6:00


Divisional   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Emmets   3   3   0   0  3-43  1-24   25   6
Western Gaels   3   2   0   1  1-17  0-21   -1   4
City Gaels   3   1   0   2  1-38  5-33   -7   2
Geraldines   3   0   0   3  1-17  0-37  -17   0
 

Western Gaels

0

7

vs

0

9

Emmets

Newtown

Fr

12-Dec

6:45

City Gaels

0

16

vs

1

10

Geraldines

Knocklong

Sa

10-Jan

2:00

City Gaels

0

12

vs

1

10

Western Gaels

Ballyagran

Sa

24-Jan

2:00

Emmets

0

21

vs

0

7

Geraldines

Knocklong

Sa

24-Jan

2:00

City Gaels

1

10

vs

3

13

Emmets

Newtown

Tu

17-Feb

8:00

Western Gaels

 

w/o

vs

 

scr

Geraldines

Knocklong

Sa

31-Jan

2:00

Final Emmets(C)

4

12

vs

1

11

Western Gaels

Childers Rd

Su

22-Feb

2:00