IHC 2010

IHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Newcastlewest   3   2   1   0  7-32  3-26   18   5
Kildimo   3   2   1   0  8-27  4-37    2   5
Knockaderry   3   1   0   2  2-30  0-40   -4   2
Pallasgreen   3   0   0   3  3-30 13-16  -16   0
 

Newcastlewest

0

15

vs

0

11

Knockaderry

Dromcollogher

Sa

15-May

7:30

Pallasgreen

2

14

vs

6

3

Kildimo

Childers Rd

Su

16-May

2:00

Kildimo

2

10

vs

2

10

Newcastlewest

Croagh

Su

23-May

3:00

Knockaderry

2

6

vs

0

11

Pallasgreen

Kilmallock

Sa

22-May

7:30

Newcastlewest

5

7

vs

1

5

Pallasgreen

Kilmallock

Sa

17-Jul

7:30

Knockaderry

0

13

vs

0

14

Kildimo

Askeaton

Sa

17-Jul

7:30

 
IHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Glenroe   3   3   0   0  4-38  2-26   18   6
Hospital Herbertstown   3   1   0   2  3-37  2-40    0   2
Blackrock   3   1   0   2  3-36  6-34   -7   2
Mungret   3   1   0   2  3-30  3-41  -11   2
 

Blackrock

1

12

vs

2

13

Hospital Herbertstown

Kilmallock

Th

13-May

7:30

Mungret

1

7

vs

1

12

Glenroe

Ballyagran

Fr

14-May

7:30

Hospital Herbertstown

1

13

vs

1

14

Mungret

Bruff

Fr

21-May

7:30

Glenroe

3

12

vs

1

8

Blackrock

Kilmallock

Fr

21-May

6:15

Blackrock

1

16

vs

1

9

Mungret

Ballyagran

Sa

26-Jun

7:30

Hospital Herbertstown

0

11

vs

0

14

Glenroe

Kilmallock

Sa

26-Jun

7:30

 
IHC Group 3   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Ballybrown   3   3   0   0  7-45  0-19   47   6
Monagea   3   1   1   1  4-31  5-36   -8   3
Caherline   3   1   0   2  1-32  5-38  -18   2
Killeedy   3   0   1   2  1-22  3-37  -21   1
 

Monagea

3

16

vs

1

16

Caherline

Mungret

Sa

15-May

7:30

Killeedy

0

6

vs

2

19

Ballybrown

Bruff

Fr

14-May

7:30

Killeedy

0

9

vs

0

11

Caherline

Bruff

Su

23-May

3:00

Ballybrown

3

13

vs

0

8

Monagea

Bruff

Sa

22-May

7:30

Killeedy

1

7

vs

1

7

Monagea

Newcastlewest

Sa

17-Jul

7:30

Caherline

0

5

vs

2

13

Ballybrown

Childers Rd

Sa

17-Jul

7:30

 
IHC Group 4   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromin Athlacca   3   3   0   0  3-49  3-27   22   6
Monaleen   3   2   0   1  6-37  3-43    3   4
Ballybricken Bohermore   3   1   0   2  2-31  1-35   -1   2
Tournafulla   3   0   0   3  2-33  6-45  -24   0
 

Tournafulla

0

8

vs

1

15

Ballybricken B'more

Kilmallock

Sa

15-May

7:30

Monaleen

2

12

vs

1

17

Dromin Athlacca

Caherconlish

Fr

14-May

7:30

Ballybricken B'more

1

10

vs

1

12

Monaleen

Childers Rd

Sa

22-May

7:30

Dromin Athlacca

2

17

vs

1

9

Tournafulla

Feenagh

Fr

21-May

7:30

Tournafulla

1

16

vs

3

13

Monaleen

Ballyagran

Fr

16-Jul

7:30

Dromin Athlacca

0

15

vs

0

6

Ballybricken B'more

Hospital

Fr

16-Jul

7:30

QF Newcastlewest

0

11

vs

0

13

Hospital Herbertstown

Bruff

Sa

14-Aug

7:00

QF Glenroe

2

13

vs

2

10

Kildimo

Ballyagran

Fr

13-Aug

7:00

QF Ballybrown

3

11

vs

0

11

Monaleen

Childers Rd

Fr

13-Aug

7:00

QF Dromin Athlacca

1

17

vs

0

14

Monagea

Feenagh

Sa

07-Aug

7:00

SF Ballybrown

0

13

vs

1

12

Hospital Herbertstown

Bruff

Sa

18-Sep

5:30

SF Glenroe

0

11

vs

0

11

Dromin Athlacca

Kilmallock

Su

19-Sep

1:30

Re Glenroe

0

20

vs

0

22

Dromin Athlacca

Kilmallock

Sa

09-Oct

3:30

Final Dromin Athlacca

0

15

vs

2

11

Hospital H'town(C)

Bruff

Sa

16-Oct

2:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Pallasgreen

0

14

vs

2

12

Mungret

Childers Rd

Th

12-Aug

7:00

SF Killeedy

3

10

vs

0

11

Tournafulla

Newcastlewest

Fr

13-Aug

7:00

Final Pallasgreen

3

11

vs

1

5

Tournafulla(R)

Ballyagran

Fr

03-Sep

6:30