SFC 2010

SFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromcollogher Broadford   5   5   0   0  5-56  1-40   28  10
Ballysteen   5   3   0   2  1-48  6-33    0   6
Monaleen   5   2   0   3  9-35  4-39   11   4
St Patricks   5   2   0   3 10-49  7-53    5   4
St Kierans   5   2   0   3  2-47  9-46  -20   4
Claughaun   5   1   0   4  4-21  4-45  -24   2
 

St Kierans

0

16

vs

0

3

Claughaun

Askeaton

Th

29-Apr

7:30

St Patricks

1

5

vs

0

9

Ballysteen

Clarina

Sa

01-May

7:30

Drom Broadford

0

13

vs

0

7

Monaleen

Bruff

Th

29-Apr

7:30

Claughaun

3

7

vs

2

9

St Patricks

Clarina

Su

09-May

7:30

Ballysteen

0

8

vs

1

12

Drom Broaford

Newcastlewest

Fr

07-May

7:30

Monaleen

4

9

vs

0

2

St Kierans

Askeaton

Sa

08-May

7:30

Drom Broadford

3

14

vs

1

12

St Patricks

Kilmallock

Su

08-Aug

7:00

St Kierans

2

8

vs

0

13

Ballysteens

Newcastlewest

Su

08-Aug

7:00

Monaleen

2

3

vs

1

4

Claughaun

Caherconlish

Fr

06-Aug

7:00

Ballysteen

1

10

vs

2

5

Monaleen

Croagh

Su

22-Aug

7:00

St Patricks

4

13

vs

0

12

St Kierans

Kilmallock

Sa

21-Aug

5:00

Claughaun

0

4

vs

0

9

Drom Broadford

Kilmallock

Sa

21-Aug

6:30

Monaleen

1

11

vs

2

10

St Patricks

Childers Rd

Sa

28-Aug

6:45

Drom Broadford

1

8

vs

0

9

St Kierans

Newcastlewest

Sa

28-Aug

6:45

Claughaun

0

3

vs

0

8

Ballysteen

Clarina

Sa

28-Aug

6:45


SFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Adare   5   5   0   0  6-44  1-44   15  10
Fr Caseys   5   3   0   2  4-65  4-38   27   6
Ballylanders   5   3   0   2  3-58  4-52    3   6
St Senans   5   2   0   3  4-44  4-62  -18   4
Pallasgreen   5   1   0   4  2-40  5-49  -18   2
Newcastlewest   5   1   0   4  3-47  4-53   -9   2
 

Fr Caseys

1

8

vs

2

6

Adare

Newcastlewest

Th

29-Apr

7:30

St Senans

2

7

vs

1

9

Pallasgreen

Childers Rd

Th

29-Apr

7:30

Newcastlewest

0

11

vs

0

13

Ballylanders

Kilmallock

Fr

30-Apr

7:30

Adare

0

10

vs

0

7

St Senans

Newcastlewest

Th

06-May

7:30

Ballylanders

1

9

vs

2

13

Fr Caseys

Kilmallock

Fr

07-May

7:30

Pallasgreen

1

9

vs

1

5

Newcastlewest

Clarina

Fr

07-May

7:30

Newcastlewest

1

9

vs

1

15

St Senans

Askeaton

Su

08-Aug

7:00

Ballylanders

0

10

vs

1

11

Adare

Bruff

Fr

06-Aug

7:00

Fr Caseys

0

15

vs

0

7

Pallasgreen

Ballyagran

Fr

06-Aug

7:00

Pallasgreen

0

8

vs

1

12

Ballylanders

Hospital

Th

19-Aug

7:00

Adare

2

7

vs

0

12

Newcastlewest

Feenagh

Sa

21-Aug

7:00

Fr Caseys

1

20

vs

0

6

St Senans

Newcastlewest

Fr

20-Aug

7:00

Pallasgreen

0

8

vs

1

12

Ballylanders

Hospital

Th

19-Aug

7:00

Adare

2

7

vs

0

12

Newcastlewest

Feenagh

Sa

21-Aug

7:00

Fr Caseys

1

20

vs

0

6

St Senans

Newcastlewest

Fr

20-Aug

7:00

QF Ballysteen

0

10

vs

0

11

Ballylanders

Kilmallock

Fr

10-Sep

6:00

QF Fr Caseys

0

9

vs

0

11

Monaleen

Kilmallock

Su

12-Sep

6:00

SF Drom Broadford

0

11

vs

0

12

Monaleen

Kilmallock

Sa

25-Sep

2:30

SF Adare

2

8

vs

0

12

Ballylanders

Kilmallock

Sa

25-Sep

4:15

Final Adare

1

5

vs

1

9

Monaleen(C)

Newcastlewest

Su

17-Oct

4:15

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Claughaun(R)

2

3

vs

1

7

Newcastlewest

Kilmallock

Sa

18-Sep

5:30