SHC 2011

SHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Kilmallock   3   3   0   0  8-46  2-28  36   6
Hospital Herbertstown   3   1   0   2  3-36  4-38  -5   2
South Liberties   3   1   0   2  2-29  3-39  -13   2
Garryspillane   3   1   0   2  3-35  7-41  -18   2
 

Kilmallock

0

16

vs

0

7

South Liberties

Bruff

Fr

13-May

7:30

Hospital Herbertstown

0

14

vs

1

13

Garryspillane

Kilmallock

Th

12-May

7:30

Kilmallock

5

15

vs

0

14

Garryspillane

Bruff

Fr

17-Jun

7:45

South Liberties

0

10

vs

1

15

Hospital Herbertstown

Kilmallock

Sa

18-Jun

6:00

Kilmallock

3

15

vs

2

7

Hospital Herbertstown

Bruff

Sa

06-Aug

7:15

South Liberties

2

12

vs

2

8

Garryspillane

Childers Rd

Sa

06-Aug

7:15

 
SHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff   Pts
Emmets   3   3   0   0  2-51  2-35  16   6
Patrickswell   3   2   0   1  6-41  4-50   -3   4
Bruff   3   1   0   2  5-41  6-38   0   2
Granagh Ballingarry   3   0   0   3  1-29  2-39  -13   0
 

Emmets

0

12

vs

0

9

Granagh Ballingarry

Ballyagran

Su

15-May

2:00

Bruff

3

15

vs

4

14

Patrickswell

Childers Rd

Fr

13-May

7:30

Granagh Ballingarry

1

10

vs

2

12

Bruff

Ballyagran

Sa

18-Jun

7:45

Patrickswell

2

12

vs

1

25

Emmets

Ballingarry

Su

19-Jun

7:30

Patrickswell

0

15

vs

0

10

Granagh Ballingarry

Kilmallock

Su

07-Aug

7:15

Emmets

1

14

vs

0

14

Bruff

Ballyagran

Su

07-Aug

7:15

 
SHC Group 3   P   W   D   L    F    A  diff   Pts
Adare   3   2   1   0  7-43  1-33  28   5
Na Piarsaigh   3   2   1   0  4-43  2-39  10   5
Croom   3   1   0   2  2-37  5-47  -19   2
Bruree   3   0   0   3  0-34  5-38  -19   0
 

Na Piarsaigh

1

15

vs

0

16

Croom

Mick Neville

Sa

14-May

8:00

Bruree

0

8

vs

1

14

Adare

Mungret

Fr

13-May

7:30

Croom

1

12

vs

0

13

Bruree

Bruff

Su

19-Jun

7:30

Na Piarsaigh

0

16

vs

2

10

Adare

Kilmallock      

Sa

18-Jun

7:45

Na Piarsaigh

3

12

vs

0

13

Bruree

Clarina

Fr

05-Aug

7:15

Adare

4

19

vs

1

9

Croom

Croagh

Fr

05-Aug

7:15

 
SHC Group 4   P   W   D   L    F    A  diff   Pts
Doon   3   3   0   0  4-40  2-33   13   6
Ahane   3   1   1   1  2-38  3-31    4   3
Murroe Boher   3   1   1   1  3-43  5-39   -2   3
Knockainey   3   0   0   3  3-31  2-49  -15   0
 

Knockainey

1

11

vs

1

18

Murroe Boher

Childers Rd

Sa

14-May

7:30

Doon

1

9

vs

0

10

Ahane

Caherconlish

Sa

14-May

7:30

Murroe Boher

1

12

vs

3

15

Doon

Caherconlish

Su

19-Jun

7:30

Ahane

1

15

vs

1

9

Knockainey

Childers Rd

Fr

17-Jun

7:30

Knockainey

1

11

vs

0

16

Doon

Childers Rd

Sa

06-Aug

5:15

Murroe Boher

1

13

vs

1

13

Ahane

Caherconlish

Sa

06-Aug

7:15

QF Kilmallock

0

17

vs

1

15

Patrickswell

Bruff

Su

28-Aug

6:30

QF Emmets

1

23

vs

1

14

Hospital H'town

Kilmallock

Su

28-Aug

3:45

QF Adare

0

18

vs

2

16

Ahane

Gaelic Grounds

Sa

27-Aug

6:30

QF Doon

0

17

vs

4

14

Na Piarsaigh

Kilmallock

Su

28-Aug

2:00

SF Emmets

2

7

vs

1

10

Ahane

Gaelic Grounds

Su

11-Sep

2:00

SF Replay Emmets

1

12

vs

3

13

Ahane

Gaelic Grounds

Su

18-Sep

7:45

SF Na Piarsaigh

0

20

vs

0

15

Patrickswell

Gaelic Grounds

Su

11-Sep

3:45

Final Na Piarsaigh(C)

2

18

vs

0

13

Ahane

Gaelic Grounds

Su

02-Oct

3:30

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Knockainey

1

8

vs

1

8

Granagh Ballingarry

Kilmallock

Su

11-Sep

12:00

SF Replay Knockainey

0

11

vs

1

11

Granagh Ballingarry

Kilmallock

Su

18-Sep

11:30

SF Bruff

1

6

vs

2

6

Bruree

Kilmallock

Sa

10-Sep

5:00

Final Bruff(R)

1

6

vs

1

8

Knockainey

Kilmallock

Sa

24-Sep

4:45

County Cup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF South Liberties

0

19

vs

1

11

Granagh Ballingarry

Bruff

Sa

27-Aug

6:30

QF Bruff

0

8

vs

1

14

Garryspillane

Kilmallock

Fr

26-Aug

6:30

QF Croom

1

9

vs

0

10

Knockainey

Bruff

Fr

26-Aug

6:30

QF Murroe Boher

2

12

vs

2

6

Bruree

Clarina

Sa

27-Aug

6:30

SF South Liberties

1

15

vs

1

11

Murroe Boher

Caherconlish

Sa

10-Sep

5:00

SF Garryspillane

0

10

vs

0

10

Croom

Kilmallock

Sa

17-Sep

5:00

SF Replay Garryspillane

1

16

vs

0

14

Croom

Bruff

Su

25-Sep

12:00

Final Garryspillane

0

12

vs

1

19

South Liberties(C)

Gaelic Grounds

Su

02-Oct

1:30

Divisional

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R1 City Gaels

1

15

vs

1

7

Western Gaels

Kilbreedy

Tu

22-Feb

8:00

R2 Emmets

4

19

vs

1

6

Western Gaels

Kilbreedy

Tu

01-Mar

8:00

Final City Gaels

2

6

vs

5

22

Emmets

Kilbreedy

Fr

18-Mar

7:30