IFC 2012

IFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Na Piarsaigh   5   4   0   1  7-61  4-41  29   8
Oola   5   3   1   1  4-38  2-29  15   7
Bruff   5   3   1   1  3-55  6-38   8   7
Mungret   5   3   0   2  4-36  5-36   -3   6
Hospital Herbertstown   5   1   0   4  6-35  2-52   -5   2
Croom   5   0   0   5  0-23  5-52  -44   0

Na Piarsaigh

1

17

vs

0

5

Croom

Mungret

Fr

27-Apr

7:00

Bruff

1

6

vs

2

6

Mungret

Childers Rd

Sa

28-Apr

7:00

Hospital Herbertstown

1

8

vs

1

12

Oola

Caherelly

Sa

28-Apr

7:00

Croom

0

9

vs

1

9

Bruff

Ballyagran

Fr

15-Jun

7:45

Oola

1

8

vs

1

9

Na Piarsaigh

Kilmallock

Sa

16-Jun

7:45

Mungret

1

8

vs

0

5

Hospital Herbertstown

Caherelly

Sa

16-Jun

7:45

Na Piarsaigh

3

8

vs

0

8

Mungret

Childers Rd

Su

12-Aug

7:00

Oola

 

w/o

vs

 

scr

Croom

Bruff

Fr

10-Aug

7:00

Hospital Herbertstown

1

7

vs

0

11

Bruff

Kilfinane

Sa

11-Aug

7:00

Mungret

0

7

vs

1

10

Oola

Knocklong

Sa

18-Aug

6:30

Bruff

1

18

vs

2

8

Na Piarsaigh

Caherelly

Su

19-Aug

6:30

Croom

0

2

vs

2

13

Hospital Herbertstown

Kilfinane

Su

19-Aug

6:30

Bruff

0

11

vs

1

8

Oola

Hospital

Fr

31-Aug

6:15

Hospital Herbertstown

2

2

vs

0

19

Na Piarsaigh

Caherelly

Fr

31-Aug

6:15

Mungret

1

13

vs

0

7

Croom

Clarina

Fr

31-Aug

6:15

 
IFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Claughaun   5   4   1   0  9-49  3-41  26   9
Pallasgreen   5   4   1   0  6-55  7-34  18   9
Sean Finns   5   3   0   2  9-63  6-32  40   6
Athea   5   1   0   4  3-35  7-40  -17   2
Gerald Griffins   5   1   0   4  4-31  7-50  -28   2
Bruree   5   1   0   4  5-26  6-62  -39   2

Athea

0

5

vs

0

8

Pallasgreen

Askeaton

Fr

27-Apr

7:00

Claughaun

1

9

vs

0

9

Sean Finns

Clarina

Sa

28-Apr

7:00

Gerald Griffins

0

5

vs

0

7

Bruree

Croagh

Sa

28-Apr

6:30

Sean Finns

4

13

vs

0

4

Gerald Griffins

Foynes

Su

17-Jun

7:45

Bruree

1

1

vs

2

12

Athea

Mick Neville

Sa

30-Jun

7:30

Pallasgreen

0

12

vs

2

6

Claughaun

Kilbreedy..

Su

17-Jun

7:45

Athea

0

6

vs

1

15

Sean Finns

Newcastlewest

Sa

11-Aug

7:00

Bruree

1

8

vs

2

12

Pallasgreen

Childers Rd

Sa

11-Aug

7:00

Gerald Griffins

1

7

vs

2

11

Claughaun

Croagh

Su

12-Aug

7:00

Pallasgreen

1

13

vs

1

7

Gerald Griffins

Clarina

Fr

17-Aug

6:30

Claughaun

3

8

vs

1

6

Athea

Askeaton

Fr

17-Aug

6:30

Sean Finns

1

18

vs

2

3

Bruree

Ballyagran

Su

19-Aug

6:30

Claughaun

1

15

vs

1

7

Bruree

Bruff

Sa

01-Sep

6:15

Gerald Griffins

2

8

vs

0

6

Athea

Foynes

Sa

01-Sep

6:15

Sean Finns

3

8

vs

3

10

Pallasgreen

Childers Rd

Sa

01-Sep

6:15

QF Oola

2

7

vs

1

14

Sean Finns

Clarina

Sa

08-Sep

6:15

QF Pallasgreen

3

7

vs

2

5

Bruff

Hospital

Su

09-Sep

6:15

SF Na Piarsaigh

1

6

vs

1

13

Pallasgreen

Caherelly

Sa

22-Sep

3:00

SF Claughaun

0

10

vs

1

7

Sean Finns

Clarina

Sa

15-Sep

4:00

Replay Claughaun

2

7

vs

0

11

Sean Finns

Clarina

Sa

06-Oct

4:00

Final Pallasgreen

0

9

vs

0

9

Claughaun

Bruff

Sa

13-Oct

4:00

Replay Pallasgreen(C)

0

15

vs

1

11

Claughaun

Bruff

Sa

27-Oct

3:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Croom

 

w/o

vs

 

scr

Bruree(R)

Ballyagran

Sa

08-Sep

6:00