IHC 2012

IHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Knockaderry   3   1   2   0  1-29  0-26   6   4
Monaleen   3   2   0   1  1-37  1-24  13   4
Newcastlewest   3   1   1   1  0-28  0-30   -2   3
Ballybricken Bohermore   3   0   1   2  0-23  1-37  -17   1
 

Monaleen

1

15

vs

0

7

Ballybricken B'more

Cappamore

Su

13-May

2:00

Newcastlewest

0

9

vs

0

9

Knockaderry

Dromcollogher

Fr

11-May

7:00

Knockaderry

1

11

vs

0

8

Monaleen

Croagh

Fr

01-Jun

7:30

Ballybricken B'more

0

7

vs

0

13

Newcastlewest.

Kilmallock

Fr

01-Jun

7:30

Monaleen

0

14

vs

0

6

Newcastlewest

Bruff

Fr

03-Aug

7:15

Ballybricken B'more

0

9

vs

0

9

Knockaderry

Kilfinane

Fr

03-Aug

7:15

 
IHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromin Athlacca   3   2   1   0  6-45  4-37  15   5
Ballybrown   3   2   0   1  6-47  5-25  25   4
Bruff   3   1   1   1  6-39  2-51   0   3
Claughaun   3   0   0   3  0-23  7-42  -40   0
 

Dromin Athlacca

1

19

vs

2

16

Bruff

Ballyagran

Sa

12-May

3:00

Ballybrown

3

13

vs

0

4

Claughaun

Mungret

Sa

12-May

7:00

Claughaun

0

9

vs

3

13

Dromin Athlacca

Bruff

Fr

22-Jun

7:30

Bruff

3

7

vs

1

22

Ballybrown

Mick Neville Park

Fr

01-Jun

7:30

Dromin Athlacca

2

14

vs

2

12

Ballybrown

Mick Neville Park

Fr

03-Aug

7:15

Bruff

1

16

vs

0

10

Claughaun

Caherelly

Fr

03-Aug

7:15

 
IHC Group 3   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Blackrock   3   2   0   1  3-39  1-28  17   4
Killeedy   3   2   0   1  4-54  7-38   7   4
Kildimo Pallaskenry   3   2   0   1  5-34  2-39   4   4
Caherline   3   0   0   3  3-29  5-51  -28   0
 

Blackrock

2

17

vs

0

12

Killeedy

Feenagh

Fr

11-May

7:00

Kildimo Pallaskenry

1

16

vs

1

10

Caherline

Childers Rd

Su

13-May

3:30

Caherline

0

7

vs

1

12

Blackrock

Hospital

Th

31-May

7:30

Killeedy

1

19

vs

3

9

Kildimo Pallaskenry

Mick Neville Park

Su

03-Jun

3:30

Blackrock

0

10

vs

1

9

Kildimo Pallaskenry

Ballyagran

Sa

04-Aug

7:15

Killeedy

3

23

vs

2

12

Caherline

Clarina

Sa

04-Aug

7:15

 
IHC Group 4   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Cappamore   3   2   0   1  5-29  1-43   -2   4
Mungret   3   2   0   1  5-42  3-34  14   4
Pallasgreen   3   1   1   1  1-36  4-31   -4   3
Glenroe   3   0   1   2  1-38  4-37   -8   1
 

Pallasgreen

0

9

vs

3

15

Mungret

Childers Rd

Su

13-May

2:00

Cappamore

2

12

vs

0

14

Glenroe

Hospital

Sa

12-May

7:00

Glenroe

1

10

vs

0

13

Pallasgreen

Bruff

Fr

01-Jun

7:30

Mungret

0

15

vs

3

11

Cappamore

Mick Neville Park

Fr

08-Jun

7:30

Pallasgreen

1

14

vs

0

6

Cappamore

Caherconlish

Fr

03-Aug

7:15

Mungret

2

12

vs

0

14

Glenroe

Kilmallock

Fr

03-Aug

7:15

QF Knockaderry

0

9

vs

3

10

Ballybrown

Bruff

Su

26-Aug

3:45

QF Dromin Athlacca

2

19

vs

4

13

Monaleen

Clarina

Sa

25-Aug

6:30

Re Dromin Athlacca

2

10

vs

1

8

Monaleen

Kilmallock

Sa

08-Sep

4:15

QF Blackrock

2

12

vs

3

13

Mungret

Feenagh

Sa

25-Aug

6:30

QF Cappamore

2

13

vs

2

13

Killeedy

Bruff

Su

26-Aug

2:00

Re Cappamore

1

13

vs

3

12

Killeedy

Kilmallock

Sa

08-Sep

2:30

SF Ballybrown

1

20

vs

0

9

Mungret

Kilmallock

Sa

29-Sep

4:30

SF Dromin Athlacca

4

16

vs

1

17

Killeedy

Kilmallock

Sa

29-Sep

3:00

Final Ballybrown(C)

1

15

vs

0

13

Dromin Athlacca

Kilmallock

Sa

20-Oct

3:00

County Cup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Newcastlewest

0

12

vs

3

18

Bruff

Ballyagran

Sa

25-Aug

6:00

SF Pallasgreen

2

18

vs

3

5

Kildimo Pallaskenry

Gaelic Grounds

Mo

03-Sep

8:00

Final Bruff(C)

2

16

vs

2

9

Pallasgreen

Childers Rd

Sa

29-Sep

4:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Ballybricken B'more

2

9

vs

1

14

Claughaun

Gaelic Grounds

Sa

25-Aug

6:30

SF Glenroe

2

16

vs

1

10

Caherline

Hospital

Fr

24-Aug

6:30

Final Caherline

1

11

vs

2

6

Ballybricken (R)

Hospital

Su

16-Sep

12:00