SHC 2012

SHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Emmets   3   2   0   1  3-36  7-42  -18   4
Adare   3   1   1   1  6-45  4-25   26   3
Bruree   3   1   1   1  5-30  4-36   -3   3
Granagh Ballingarry   3   1   0   2  5-36  4-44   -5   2
 

Emmets

3

10

vs

1

11

Bruree

Kilmallock

Su

13-May

7:00

Adare

1

14

vs

3

10

Granagh Ballingarry

Newcastlewest

Sa

12-May

7:00

Granagh Ballingarry

1

12

vs

0

20

Emmets

Ballyagran

Su

03-Jun

7:00

Bruree

1

9

vs

0

12

Adare

Ballingarry

Sa

02-Jun

7:30

Emmets

0

6

vs

5

19

Adare

Ballyagran

Su

05-Aug

3:45

Bruree

3

10

vs

1

14

Granagh Ballingarry

Kilmallock

Su

05-Aug

3:45

 
SHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Patrickswell   3   2   1   0  2-42  1-38   7   5
Garryspillane   3   1   1   1  6-41  6-44   -3   3
Doon   3   1   1   1  2-36  1-41   -2   3
Effin   3   0   1   2  4-42  6-38   -2   1
 

Patrickswell

1

14

vs

1

13

Effin

Bruff

Sa

12-May

7:15

Garryspillane

1

17

vs

2

11

Doon

Caherconlish

Fr

11-May

7:00

Doon

0

12

vs

0

12

Patrickswell

Bruff

Su

03-Jun

2:00

Effin

3

17

vs

5

11

Garryspillane

Kilfinane

Fr

01-Jun

7:30

Patrickswell

1

16

vs

0

13

Garryspillane

Kilmallock

Su

05-Aug

2:00

Effin

0

12

vs

0

13

Doon

Bruff

Su

05-Aug

2:00

 
SHC Group 3   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Kilmallock   3   2   0   1  5-58  5-26  32   4
Ahane   3   2   0   1  6-35  4-40   1   4
Murroe Boher   3   2   0   1  3-47  5-52  -11   4
Knockainey   3   0   0   3  3-27  3-49  -22   0
 

Ahane

1

14

vs

2

15

Murroe Boher

Cappamore

Su

13-May

3:30

Kilmallock

2

16

vs

0

6

Knockainey

Bruff

Sa

12-May

5:30

Knockainey

0

9

vs

1

10

Ahane

Caherconlish

Sa

02-Jun

7:30

Murroe Boher

1

9

vs

1

26

Kilmallock

Bruff

Su

03-Jun

3:30

Ahane

4

11

vs

2

16

Kilmallock

Gaelic Grounds

Sa

04-Aug

7:15

Murroe Boher

0

23

vs

3

12

Knockainey

Caherelly

Sa

04-Aug

7:15

 
SHC Group 4   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Na Piarsaigh   3   2   1   0  6-46  1-37   24   5
Croom   3   1   1   1  5-40  8-36   -5   3
South Liberties   3   1   1   1  4-35  7-35   -9   3
Hospital Herbertstown   3   0   1   2  4-21  3-34  -10   1
 

Na Piarsaigh

2

13

vs

1

16

South Liberties

Childers Rd

Fr

11-May

7:00

Croom

1

12

vs

3

6

Hospital Herbertstown

Kilmallock

Fr

11-May

7:15

Hospital Herbertstown

0

7

vs

1

9

Na Piarsaigh

Caherelly

Sa

02-Jun

7:30

South Liberties

2

6

vs

4

14

Croom

Clarina

Fr

01-Jun

7:30

Na Piarsaigh

3

24

vs

0

14

Croom

Gaelic Grounds

Sa

04-Aug

5:30

South Liberties

1

13

vs

1

8

Hospital Herbertstown

Childers Rd

Sa

04-Aug

5:30

QF Emmets

0

16

vs

1

14

Garryspillane

Kilmallock

Su

26-Aug

6:30

QF Patrickswell

1

11

vs

0

15

Adare

Gaelic Grounds

Su

26-Aug

2:00

QF Kilmallock

1

19

vs

0

9

Croom

Bruff

Sa

25-Aug

6:30

QF Na Piarsaigh

5

14

vs

0

14

Ahane

Gaelic Grounds

Su

26-Aug

3:45

SF Adare

1

19

vs

0

12

Garryspillane

Gaelic Grounds

Su

16-Sep

2:00

SF Kilmallock

4

24

vs

4

13

Na Piarsaigh

Gaelic Grounds

Su

16-Sep

3:45

Final Adare

0

15

vs

1

15

Kilmallock(C)

Gaelic Grounds

Su

07-Oct

3:30

County Cup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Bruree

0

16

vs

1

9

Doon

Childers Rd

Sa

25-Aug

6:00

SF Murroe Boher

0

14

vs

2

6

South Liberties

Caherconlish

Sa

25-Aug

6:00

Final Bruree

2

16

vs

1

22

Murroe Boher(C)

Gaelic Grounds

Sa

22-Sep

3:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Granagh Ballingarry

1

12

vs

2

11

Effin

Ballyagran

Su

26-Aug

12:00

SF Knockainey

0

10

vs

0

11

Hospital Herbertstown

Kilfinane

Su

26-Aug

12:00

Final Knockainey

3

11

vs

2

11

Granagh Ballingarry(R)

Kilmallock

Su

16-Sep

12:00

Divisional

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

R1 Western Gaels

0

8

vs

0

12

Emmets

Newcastlewest

Su

19-Feb

2:00

R2 Western Gaels

3

6

vs

0

19

Emmets

Kilmallock

Su

26-Feb

2:00