IHC 2013

IHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Blackrock   3   2   1   0  3-49  3-31   18   5
Knockaderry   3   1   1   1  2-41  1-44    0   3
Monaleen   3   1   1   1  1-36  4-38  -11   3
Pallasgreen   3   0   1   2  4-29  2-42   -7   1
 

Knockaderry

0

11

vs

0

17

Blackrock

Ballyagran

Sa

11-May

7:00

Monaleen

0

11

vs

1

7

Pallasgreen

Caherconlish

Su

12-May

2:00

Pallasgreen

0

11

vs

1

14

Knockaderry

Bruff

Fr

14-Jun

7:30

Blackrock

2

15

vs

0

9

Monaleen

Hospital

Sa

15-Jun

7:30

Monaleen

1

16

vs

1

16

Knockaderry

Croagh

Fr

02-Aug

7:15

Blackrock

1

17

vs

3

11

Pallasgreen

Hospital

Fr

02-Aug

7:15

 
IHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Cappamore   3   2   1   0  4-43  2-40    9   5
Killeedy   3   2   0   1  3-47  1-43   10   4
Newcastlewest   3   1   1   1  2-38  3-41   -6   3
Kildimo Pallaskenry   3   0   0   3  0-34  3-38  -13   0
 

Cappamore

1

13

vs

1

13

Newcastlewest

Clarina

Fr

10-May

7:00

Killeedy

0

15

vs

0

11

Kildimo Pallaskenry

Feenagh

Fr

10-May

7:00

Kildimo Pallaskenry

0

10

vs

2

12

Cappamore

Childers Rd

Fr

14-Jun

7:30

Newcastlewest

0

14

vs

2

15

Killeedy

Tournafulla

Sa

15-Jun

7:30

Newcastlewest

1

11

vs

0

13

Kildimo Pallaskenry

Askeaton

Su

04-Aug

2:00

Killeedy

1

17

vs

1

18

Cappamore

Kilmallock

Su

04-Aug

2:00

 
IHC Group 3   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Bruff   3   3   0   0  9-44  5-23   33   6
Dromin Athlacca   3   2   0   1  6-39  5-30   12   4
St Kierans   3   0   1   2  2-29  4-37  -14   1
Caherline   3   0   1   2  4-26  7-48  -31   1
 

Dromin Athlacca

1

22

vs

2

6

Caherline

Hospital

Sa

11-May

7:30

St Kierans

1

6

vs

1

17

Bruff

Ballingarry

Fr

10-May

7:00

Bruff

3

13

vs

3

9

Dromin Athlacca

Kilmallock

Fr

14-Jun

7:30

Caherline

1

12

vs

1

12

St Kierans

Mungret

Fr

14-Jun

7:30

Bruff

5

14

vs

1

8

Caherline

Caherelly

Sa

03-Aug

7:15

Dromin Athlacca

2

8

vs

0

11

St Kierans

Ballingarry

Sa

03-Aug

7:15

 
IHC Group 4   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Glenroe   3   3   0   0  7-45  2-32   28   6
Mungret   3   2   0   1  0-38  3-25    4   4
Claughaun   3   1   0   2  4-27  4-41  -14   2
Ballybricken Bohermore   3   0   0   3  3-25  5-37  -18   0
 

Mungret

0

14

vs

1

6

Ballybricken Bohermore

Childers Rd

Su

12-May

2:00

Claughaun

1

11

vs

3

19

Glenroe

Caherelly

Sa

11-May

7:00

Glenroe

1

12

vs

0

10

Mungret

Ballyagran

Fr

14-Jun

7:30

Ballybricken Bohermore

1

8

vs

2

9

Claughaun

Caherconlish

Su

16-Jun

7:30

Glenroe

3

14

vs

1

11

Ballybricken Bohermore

Bruff

Sa

03-Aug

7:15

Mungret

0

14

vs

1

7

Claughaun

Clarina

Sa

03-Aug

7:15

QF Blackrock

1

18

vs

2

7

Killeedy

Dromcollogher

Sa

31-Aug

6:30

QF Cappamore

0

13

vs

2

11

Knockaderry

Clarina

Fr

30-Aug

6:30

QF Bruff

1

14

vs

0

14

Mungret

Childers Rd

Sa

31-Aug

6:30

QF Glenroe

1

13

vs

2

14

Dromin Athlacca

Kilbreedy

Tu

03-Sep

8:00

SF Bruff

0

10

vs

1

10

Knockaderry

Feenagh

Su

29-Sep

2:00

SF Blackrock

1

14

vs

1

16

Dromin Athlacca

Bruff

Su

29-Sep

5:15

Final Knockaderry

1

15

vs

2

18

Dromin Athlacca(C)

Gaelic Grounds

Tu

15-Oct

8:00

County Cup

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Monaleen

3

18

vs

1

14

Newcastlewest

Croagh

Sa

31-Aug

6:30

SF St Kierans

1

12

vs

1

9

Claughaun

Childers Rd

Mo

02-Sep

6:30

Final Monaleen(C)

3

10

vs

0

18

St Kierans

Ballyagran

Su

06-Oct

12:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Pallasgreen

0

16

vs

2

13

Kildimo Pallaskenry

Mungret

Sa

31-Aug

6:30

SF Caherline

1

13

vs

1

10

Ballybricken Bohermore

Hospital

Fr

23-Aug

6:45

Final Pallasgreen

2

17

vs

0

10

Ballybricken B'more(R)

Caherconlish

Sa

14-Sep

5:30