County JC Quarter Finals, Semi Finals and Finals 2014

County JAFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Patrickswell

0

11

vs

1

6

Galtee Gaels

Knocklong

Tu

14-Oct

8:00

QF Kilteely Dromkeen

1

13

vs

0

6

Fr Caseys

Mick Neville

Tu

14-Oct

8:00

QF Croom

 

w/o

vs

 

scr

Na Piarsaigh

Kilbreedy

Tu

14-Oct

8:00

QF Glin

2

12

vs

2

6

Murroe Boher

Gaelic Grounds

Tu

14-Oct

8:15

SF Glin

2

8

vs

0

6

Patrickswell

Mick Neville

Tu

21-Oct

8:00

SF Croom

2

11

vs

3

9

Kilteely Dromkeen

Kilbreedy

Mo

27-Oct

2:00

Final Glin(C)

0

14

vs

0

9

Kilteely Dromkeen

Ballyagran

Sa

01-Nov

2:30

County JBFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Kildimo Pallaskenry

10

13

vs

0

3

Galbally

Kilbreedy

Sa

18-Oct

3:00

QF Fedamore

2

10

vs

0

7

St Kierans

Croagh

Su

05-Oct

12:00

QF Camogue Rovers

1

10

vs

2

8

St Patricks

Caherconlish

Sa

11-Oct

3:00

QF Ballysteen

0

6

vs

3

6

Ballybricken B'more

Clarina

Su

05-Oct

12:00

SF Fedamore

1

3

vs

0

8

Kildimo Pallaskenry

Mungret

Sa

25-Oct

2:30

SF Ballybricken B'more

1

13

vs

0

6

St Patricks

Childers Rd

Mo

27-Oct

3:00

Final B'bricken B'more

0

4

vs

1

12

Kildimo Pallaskenry(C)

Childers Rd

Su

02-Nov

12:00

County JAHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Na Piarsaigh

0

17

vs

2

10

Staker Wallace

Bruff

Sa

04-Oct

2:00

QF Kilteely Dromkeen

0

12

vs

2

13

Feohanagh

Kilbreedy

Su

05-Oct

2:00

QF Castletown B'gran

0

13

vs

0

15

Patrickswell

Ballingarry

Su

05-Oct

12:00

QF Monagea

0

5

vs

2

12

Doon

Kilmallock

Sa

04-Oct

2:30

SF Na Piarsaigh

2

18

vs

1

17

Doon

Bruff

Su

12-Oct

12:00

SF Patrickswell

1

11

vs

2

11

Feohanagh

Croagh

Su

12-Oct

1:00

Final Feohanagh

2

9

vs

0

15

Na Piarsaigh

Gaelic Grounds

Sa

25-Oct

7:00

Replay Feohanagh(C)

0

20

vs

0

9

Na Piarsaigh

Bruff

Su

09-Nov

12:00

County JBHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Monaleen

3

10

vs

2

5

Camogue Rovers

Caherconlish

Su

05-Oct

12:00

QF Doon

0

13

vs

0

5

Feohanagh

Kilmallock

Sa

04-Oct

4:00

QF Dromin Athlacca

1

15

vs

1

13

Kildimo Pallaskenry

Ballingarry

Su

05-Oct

4:00

QF Killeedy

4

10

vs

0

5

Pallasgreen

Kilmallock

Su

05-Oct

12:30

SF Monaleen

1

10

vs

0

7

Dromin Athlacca

Caherconlish

Su

12-Oct

12:00

SF Doon

3

9

vs

0

6

Killeedy

Bruff

Sa

12-Oct

1:30

Final Doon

0

9

vs

0

9

Monaleen

Caherconlish

Su

19-Oct

12:00

Replay Doon(C)

1

14

vs

1

7

Monaleen

Caherconlish

Su

26-Oct

12:00