IHC 2014

IHC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Glenroe   5   5   0   0  5-86  4-47   32  10
Mungret   5   2   1   2  8-58  8-59   -1   5
Newcastlewest   5   2   1   2  5-64  6-64   -3   5
Caherline   5   2   0   3  5-53  6-68  -18   4
Claughaun   5   1   1   3  6-55  6-64   -9   3
Feenagh Kilmeedy   5   1   1   3  6-58  5-72  -11   3

Mungret

0

6

vs

1

12

Glenroe

Bruff

Fr

02-May

7:00

Newcastlewest

1

14

vs

0

12

Claughaun

Croagh

Fr

02-May

7:00

Feenagh Kilmeedy

2

15

vs

2

8

Caherline

Clarina

Su

04-May

1:30

Claughaun

3

13

vs

0

9

Caherline

Caherelly

Sa

10-May

7:00

Glenroe

0

20

vs

0

9

Feenagh Kilmeedy

Kilbreedy

Fr

09-May

7:00

Mungret

3

10

vs

3

10

Newcastlewest

Croagh

Fr

09-May

7:00

Glenroe

0

17

vs

2

9

Caherline

Hospital

Su

15-Jun

7:30

Mungret

2

13

vs

1

9

Claughaun

Clarina

Sa

14-Jun

7:30

Newcastlewest

0

19

vs

1

11

Feenagh Kilmeedy

Coolyroe

Fr

13-Jun

7:30

Glenroe

2

19

vs

1

12

Claughaun

Hospital

Sa

13-Sep

6:30

Mungret

2

16

vs

2

14

Feenagh Kilmeedy

Croagh

Fr

15-Aug

6:45

Newcastlewest

0

10

vs

0

13

Caherline

Clarina

Fr

15-Aug

6:45

Claughaun

1

9

vs

1

9

Feenagh Kilmeedy

Mick Neville

Fr

03-Oct

8:00

Glenroe

2

18

vs

1

11

Newcastlewest

Kilbreedy

Fr

03-Oct

8:00

Mungret

1

13

vs

1

14

Caherline

Gaelic Grounds

Fr

03-Oct

8:00

 
IHC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Pallasgreen(P)   5   4   0   1  6-79  6-55   24   8
Monaleen(P)   5   3   0   2  7-78  3-59   31   6
Cappamore   5   3   0   2  7-63  5-63    6   6
St Kierans   5   2   0   3  4-51  9-55  -19   4
Kildimo Pallaskenry   5   2   0   3  7-65  6-80  -12   4
Killeedy   5   1   0   4  6-58  8-82  -30   2
 

Cappamore

0

14

vs

0

11

Killeedy

Mungret

Sa

03-May

7:15

Kildimo Pallaskenry

2

10

vs

4

16

Pallasgreen

Mungret

Fr

23-May

7:15

St Kierans

0

13

vs

2

10

Monaleen

Askeaton

Sa

03-May

7:00

Cappamore

1

16

vs

2

11

Kildimo Pallaskenry

Bruff

Su

11-May

7:00

Killeedy

2

6

vs

2

9

St Kierans

Newcastlewest

Fr

09-May

7:30

Pallasgreen

1

15

vs

1

11

Monaleen

Kilmallock

Su

11-May

7:00

Cappamore

1

11

vs

0

16

Pallasgreen

Caherconlish

Fr

13-Jun

7:30

Killeedy

1

8

vs

3

23

Monaleen

Croagh

Sa

14-Jun

7:30

Kildimo Pallaskenry

0

12

vs

0

15

St Kierans

Askeaton

Sa

14-Jun

7:30

Cappamore

5

13

vs

2

7

St Kierans

Clarina

Su

31-Aug

6:30

Killeedy

2

16

vs

1

18

Pallasgreen

Bruff

Sa

13-Sep

4:45

Kildimo Pallaskenry

1

14

vs

0

16

Monaleen

Mungret

Fr

12-Sep

6:30

Cappamore

0

9

vs

1

18

Monaleen

Caherconlish

Sa

04-Oct

4:00

Killeedy

1

17

vs

2

18

Kildimo Pallaskenry

Mick Neville

Sa

20-Sep

6:00

Pallasgreen

0

14

vs

0

7

St Kierans

Clarina

Sa

04-Oct

4:00

QF Mungret

2

12

vs

0

16

Cappamore

Kilbreedy

Sa

11-Oct

6:00

QF Monaleen

3

27

vs

0

11

Newcastlewest

Mick Neville

Sa

11-Oct

8:00

SF Glenroe

0

14

vs

2

16

Monaleen

Kilmallock

Sa

25-Oct

2:00

SF Pallasgreen

1

11

vs

0

14

Mungret

Childers Rd

Sa

25-Oct

3:30

Replay Pallasgreen

1

15

vs

2

10

Mungret

Bruff

Sa

08-Nov

2:30

Final Monaleen

0

8

vs

0

11

Pallasgreen(C)

Bruff

Sa

15-Nov

2:00

County Cup

.

.

.

.

.

.

.

 .

.

.

SF Caherline

2

14

vs

0

15

Kildimo Pallaskenry

Mungret

Sa

11-Oct

3:00

SF Claughaun

1

4

vs

2

8

St Kierans

Adare

Sa

11-Oct

3:30

Final Caherline

0

7

vs

0

16

St Kierans(C)

Kilbreedy

Sa

18-Oct

7:30

Relegation

.

.

.

.

.

.

.

 .

.

.

Final Killeedy(R)

1

11

vs

4

12

Feenagh Kilmeedy

Knockaderry

Sa

18-Oct

3:00