SFC 2014

SFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Fr Caseys   5   4   1   0  4-57  0-45   24   9
Newcastlewest   5   3   1   1  3-72  5-49   17   7
St Kierans   5   3   1   1  4-61  4-46   15   7
Ballysteen   5   2   1   2  5-53  3-49   10   5
Adare   5   1   0   4  6-40  6-65  -25   2
Galbally   5   0   0   5  4-41  8-70  -41   0

Fr Caseys

0

10

vs

0

9

Newcastlewest

Dromcollogher

Fr

25-Apr

6:45

Galbally

1

7

vs

1

12

Ballysteen

Feenagh

Fr

25-Apr

6:45

St Kierans

1

13

vs

1

9

Adare

Bog Garden

Sa

26-Apr

6:00

Newcastlewest

2

20

vs

1

7

Galbally

Kilmallock

Fr

06-Jun

7:30

Adare

0

6

vs

1

10

Fr Caseys

Newcastlewest

Sa

07-Jun

7:30

Ballysteen

0

6

vs

0

10

St Kierans

Mick Neville

Th

05-Jun

7:30

St Kierans

1

16

vs

1

8

Galbally

Bruff

We

13-Aug

7:00

Adare

1

12

vs

0

16

Newcastlewest

Bog Garden

Fr

08-Aug

7:00

Fr Caseys

2

11

vs

0

9

Ballysteen

Mick Neville

Fr

08-Aug

8:30

Newcastlewest

1

12

vs

2

8

St Kierans

Bog Garden

Sa

23-Aug

6:30

Ballysteen

3

14

vs

0

6

Adare

Mick Neville

Sa

23-Aug

6:30

Galbally

0

7

vs

0

15

Fr Caseys

Kilmallock

Sa

23-Aug

6:30

Galbally

1

12

vs

4

7

Adare

Bruff

Fr

05-Sep

6:30

St Kierans

0

14

vs

1

11

Fr Caseys

Newcastlewest

Sa

06-Sep

6:30

Ballysteen

1

12

vs

0

15

Newcastlewest

Bog Garden

Sa

06-Sep

6:30

 
SFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromcollogher Broadford   5   4   0   1  5-66  1-43   35   8
St Patricks   5   4   0   1  8-53  2-47   24   8
Ballylanders   5   4   0   1  4-60  2-46   20   8
Monaleen   5   2   0   3  2-57  5-51   -3   4
Sean Finns   5   1   0   4  2-45 10-53  -32   2
Pallasgreen   5   0   0   5  3-30  4-71  -44   0
 

Pallasgreen

1

6

vs

0

14

Sean Finns

Bruff

Sa

26-Apr

6:45

Ballylanders

0

17

vs

0

12

Monaleen

Bruff

Su

27-Apr

6:45

Drom Broadford

1

14

vs

0

7

St Patricks

Kilmallock

Sa

26-Apr

6:45

Sean Finns

1

9

vs

2

11

Ballylanders

Kilbreedy

Su

08-Jun

5:45

St Patricks

1

15

vs

0

5

Pallasgreen

Caherelly

Su

08-Jun

7:30

Monaleen

0

10

vs

0

13

Drom Broadford

Kilmallock

Sa

07-Jun

7:30

Drom Broadford

0

9

vs

0

11

Ballylanders

Kilmallock

We

13-Aug

7:00

St Patricks

3

13

vs

0

7

Sean Finns

Bruff

Sa

09-Aug

7:00

Pallasgreen

2

4

vs

0

15

Monaleen

Caherconlish

We

20-Aug

7:00

Sean Finns

1

6

vs

2

15

Drom Broadford

Feenagh

Sa

23-Aug

6:30

Monaleen

0

12

vs

3

8

St Patricks

Childers Rd

Sa

23-Aug

6:30

Ballylanders

1

12

vs

0

6

Pallasgreen

Bruff

Fr

29-Aug

6:30

Ballylanders

1

9

vs

1

10

St Patricks

Caherconlish

Fr

05-Sep

6:30

Drom Broadford

2

15

vs

0

9

Pallasgreen

Kilmallock

Fr

05-Sep

6:30

Monaleen

2

8

vs

0

9

Sean Finns

Clarina

Fr

05-Sep

6:30

QF Newcastlewest

0

11

vs

2

9

Ballylanders

Kilmallock

Sa

20-Sep

4:00

QF St Patricks

5

7

vs

1

13

St Kierans

Kilmallock

Sa

20-Sep

2:30

SF Fr Caseys

0

9

vs

1

9

St Patricks

Mick Neville

Fr

26-Sep

6:30

SF Drom Broadford

0

12

vs

2

10

Ballylanders

Mick Neville

Fr

26-Sep

8:15

Final St Patricks

1

7

vs

2

8

Ballylanders(C)

Newcastlewest

Su

12-Oct

3:30

Relegation

.

.

.

.

.

.

.

 .

.

.

Final Galbally(R)

0

9

vs

1

13

Pallasgreen

Bruff

Su

27-Sep

3:00