SFC 2015

SFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromcollogher Broadford   5   4   0   1  6-68  5-41   30   8
Ballylanders   5   3   0   2 10-60  5-45   30   6
Monaleen   5   3   0   2  3-37  2-38   24   6
Pallasgreen   5   2   0   3  5-32  6-55  -26   4
St Patricks   5   2   0   3  0-44  1-35    6   4
Rathkeale   5   1   0   4  3-38 11-78  -64   2

Drom Broadford

0

13

vs

1

6

Monaleen

Kilmallock

Su

26-Apr

2:00

Ballylanders

0

12

vs

3

9

Pallasgreen

Bruff

Su

26-Apr

7:00

Rathkeale

0

4

vs

0

13

St Patricks

Kilmallock

Sa

25-Apr

7:00

Pallasgreen

0

11

vs

2

11

Rathkeale

Clarina

Fr

15-May

7:00

Monaleen

1

8

vs

1

11

Ballylanders

Bruff

Fr

08-May

7:00

St Patricks

0

12

vs

1

8

Drom Broadford

Askeaton

Sa

09-May

7:00

Monaleen

1

13

vs

1

5

Pallasgreen

Caherconlish

Fr

05-Jun

7:30

Drom Broadford

1

17

vs

1

10

Rathkeale

Knockaderry

Fr

05-Jun

8:00

Ballylanders

0

13

vs

0

10

St Patricks

Bruff

Su

07-Jun

7:30

Rathkeale

0

7

vs

7

18

Ballylanders

Kilmallock

Su

09-Aug

7:00

Pallasgreen

1

7

vs

3

19

Drom Broadford

Bruff

Sa

08-Aug

7:00

St Patricks

0

9

vs

0

10

Monaleen

Childers Rd

Sa

08-Aug

7:00

Drom Broadford

1

11

vs

2

6

Ballylanders

Mick Neville

We

16-Sep

6:15

Rathkeale

0

6

vs

3

19

Monaleen

Bruff

We

16-Sep

6:15

Pallasgreen

 

WIN

by

 

TKO

St Patricks

Caherelly

We

16-Sep

6:15

 
SFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Newcastlewest   5   4   0   1  3-48  3-30   18   8
Ballysteen   5   3   0   2  4-54  1-40   23   6
Fr Caseys   5   3   0   2  5-46  3-39   13   6
Na Piarsaigh   5   3   0   2  4-49  3-41   11   6
St Kierans   5   1   0   4  5-38 10-58  -35   2
Adare   5   1   0   4  5-31  6-58  -30   2
 

Ballysteen

0

10

vs

0

8

Na Piarsaigh

Clarina

Su

26-Apr

7:00

Newcastlewest

2

7

vs

0

7

Fr Caseys

Tournafulla

Fr

24-Apr

7:30

Adare

2

9

vs

2

12

St Kierans

Bog Garden

Fr

24-Apr

7:00

St Kierans

0

7

vs

3

15

Ballysteen

Bog Garden

Sa

09-May

7:30

Na Piarsaigh

0

4

vs

0

11

Newcastlewest

Ballyagran

Fr

08-May

7:30

Fr Caseys

1

11

vs

0

5

Adare

Newcastlewest

Fr

08-May

7:30

Newcastlewest

1

10

vs

1

8

St Kierans

Dromcollogher

Fr

05-Jun

7:30

Ballysteen

1

14

vs

0

5

Adare

Bog Garden

Sa

06-Jun

7:30

Na Piarsaigh

0

12

vs

1

8

Fr Caseys

Kilmallock

Fr

05-Jun

7:30

St Kierans

1

5

vs

2

13

Na Piarsaigh

Clarina

Fr

07-Aug

7:00

Fr Caseys

1

9

vs

0

9

Ballysteen

Newcastlewest

Fr

07-Aug

7:00

Adare

2

5

vs

0

9

Newcastlewest

Bog Garden

Su

09-Aug

7:00

Adare

1

7

vs

2

12

Na Piarsaigh

Clarina

We

16-Sep

6:15

St Kierans

1

6

vs

2

11

Fr Caseys

Newcastlewest

We

16-Sep

6:15

Ballysteen

0

6

vs

0

11

Newcastlewest

Bog Garden

We

16-Sep

6:15

QF Ballylanders

0

16

vs

1

10

Fr Caseys

Gaelic Grounds

Fr

25-Sep

8:00

QF Ballysteen

1

7

vs

2

9

Monaleen

Ballingarry

Sa

26-Sep

5:00

SF Drom Broadford

1

13

vs

2

6

Monaleen

Kilmallock

Su

04-Oct

3:45

SF Newcastlewest

3

10

vs

2

4

Ballylanders

Kilmallock

Su

04-Oct

2:00

Final Newcastlewest(C)

2

10

vs

0

9

Drom Broadford

Kilmallock

Su

18-Oct

4:00

Relegation

.

.

.

.

.

.

.

 .

.

.

Final Rathkeale

0

12

vs

0

8

Adare(R)

Askeaton

Sa

17-Oct

1:00