South JAHL 2015

East/South JAHL Gp1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Doon   5   4   1   0  4-81  7-39   33   9
Staker Wallace   5   3   1   1  7-73  7-59   14   7
Kilmallock   5   1   2   2  9-59  5-56   15   4
Bruff   5   2   0   3  9-40  4-80  -25   4
Ahane   5   1   1   3  6-68 13-66  -19   3
Pallasgreen   5   1   1   3  7-48  6-69  -18   3

Doon

1

16

vs

0

14

Staker Wallace

Doon

Su

26-Apr

2:00

Ahane

1

18

vs

2

7

Pallasgreen

Newgarden

Sa

25-Apr

6:30

Bruff

2

11

vs

0

13

Kilmallock

Bruff

Su

26-Apr

3:00

Staker Wallace

2

13

vs

2

13

Ahane

Kilbreedy

Mo

04-May

6:00

Kilmallock

3

5

vs

0

14

Doon

Kilmallock

Mo

04-May

6:00

Pallasgreen

1

17

vs

1

7

Bruff

Pallasgreen

Mo

04-May

6:00

Bruff

3

13

vs

1

16

Ahane

Bruff

Su

10-May

7:00

Kilmallock

1

13

vs

1

14

Staker Wallace

Kilbreedy

Su

24-May

11:00

Doon

0

18

vs

1

6

Pallasgreen

Doon

Su

10-May

7:00

Staker Wallace

1

17

vs

2

7

Bruff

Kilbreedy

Su

31-May

4:00

Pallasgreen

2

8

vs

1

11

Kilmallock

Pallasgreen

Sa

16-May

7:00

Ahane

2

12

vs

2

16

Doon

Newgarden

Sa

16-May

7:30

Ahane

0

9

vs

4

17

Kilmallock

Newgarden

Th

21-May

7:30

Bruff

1

2

vs

1

17

Doon

Bruff

Th

21-May

7:30

Pallasgreen

1

10

vs

3

15

Staker Wallace

Pallasgreen

Th

21-May

7:30

 
East/South JAHL Gp2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Ballybricken Bohermore   4   4   0   0  7-30   2-8   37   8
Croom   4   3   0   1  6-34  3-33   10   6
Castletown Ballyagran   4   2   0   2  0-27  2-17    4   4
Kilteely Dromkeen   4   1   0   3  2-15  3-30  -18   2
Fedamore   4   0   0   4   0-1  5-19  -33   0
 

Kilteely Dromkeen

1

5

vs

0

15

Castletown Ballyagran

Kilteely

Su

26-Apr

7:00

Fedamore

0

1

vs

5

19

Ballybricken Bohermore

Fedamore

Su

26-Apr

6:00

Croom

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Castletown Ballyagran

 

w/o

vs

 

scr

Fedamore

Ballyagran

Mo

04-May

6:00

Ballybricken Bohermore

2

11

vs

2

7

Croom

Caherelly

Mo

04-May

7:00

Kilteely Dromkeen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Croom

 

w/o

vs

 

scr

Fedamore

Croom

Su

10-May

7:00

Kilteely Dromkeen

 

scr

vs

 

w/o

Ballybricken Bohermore

Kilteely

Fr

29-May

7:15

Castletown Ballyagran

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Castletown Ballyagran

0

12

vs

1

12

Croom

Ballyagran

Fr

15-May

7:15

Fedamore

 

scr

vs

 

w/o

Kilteely Dromkeen

Fedamore

Sa

16-May

7:00

Ballybricken Bohermore

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Croom

3

15

vs

1

10

Kilteely Dromkeen

Croom

Th

21-May

7:30

Ballybricken Bohermore

 

w/o

vs

 

scr

Castletown Ballyagran

Caherelly

Th

21-May

7:30

Fedamore

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

East Final Doon(C)

3

12

vs

2

9

Ballybricken Bohermore

Cappamore

Sa

06-Jun

6:45

South Final Croom(C)

2

9

vs

0

12

Staker Wallace

Bruff

Sa

06-Jun

7:30