County JC Quarter Finals, Semi Finals and Finals 2016

County JAFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Kildimo P'kenry

4

13

vs

0

10

Newcastlewest

Bog Garden

Sa

08-Oct

5:00

QF Kilteely Dromkeen

1

13

vs

0

7

Bruree

Hospital

Su

09-Oct

12:00

QF Croom

1

12

vs

1

8

Fedamore

Crecora

Sa

08-Oct

5:00

QF Gerald Griffins

2

15

vs

1

6

Crecora Manister

Askeaton

Su

09-Oct

12:00

SF Kildimo P'kenry

0

8

vs

1

7

Gerald Griffins

Gaelic Grounds

Sa

15-Oct

5:30

SF Croom

1

6

vs

2

8

Kilteely Dromkeen

Childers Rd

Sa

29-Oct

2:00

Final Gerald Griffins(C)

0

9

vs

0

6

Kilteely Dromkeen

Ballyagran

Sa

05-Nov

2:30

County JBFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF St Patricks

1

5

vs

3

12

Drom Broadford

Adare

Sa

08-Oct

5:15

QF Oola

2

9

vs

3

6

Camogue Rovers

Kilteely

Sa

08-Oct

5:00

Re Oola

3

9

vs

1

12

Camogue Rovers

Kilteely

Sa

22-Oct

4:00

QF Banogue

1

12

vs

1

11

Ballybricken Bohermore

Bruff

Sa

08-Oct

5:00

QF Granagh Ballingarry

4

10

vs

2

3

Ballybrown

Mick Neville

Tu

11-Oct

7:30

SF Banogue

1

7

vs

1

7

Drom Broadford

Kilmallock

Sa

05-Nov

3:30

Re Banogue

0

9

vs

1

9

Drom Broadford

Kilmallock

Su

20-Nov

2:00

SF Oola

3

10

vs

2

8

Granagh Ballingarry

Knocklong

We

02-Nov

7:30

Final Oola(C)

0

8

vs

0

6

Drom Broadford

Bruff

Sa

26-Nov

2:30

County JAHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Na Piarsaigh

3

13

vs

2

15

Monagea

Mick Neville

Su

25-Sep

5:30

QF Caherline

3

18

vs

4

12

Castletown Ballyagran

Bruff

Sa

24-Sep

3:45

QF Kilmallock

2

12

vs

0

15

Ballybricken Bohermore

Bruff

Sa

24-Sep

5:15

QF Tournafulla

0

8

vs

0

14

St Patricks

Mick Neville

Su

25-Sep

12:00

SF Caherline

2

9

vs

0

15

St Patricks

GaelicGrounds

Th

06-Oct

7:30

Re Caherline

3

14

vs

1

23

St Patircks

Kilmallock

Sa

22-Oct

4:30

SF Na Piarsaigh

0

17

vs

1

10

Kilmallock

Gaelic Grounds

Su

09-Oct

2:00

Final St Patricks

1

12

vs

1

16

Na Piarsaigh(C)

Gaelic Grounds

Sa

05-Nov

3:30

County JBHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Mungret

1

15

vs

2

13

Newcastlewest

Bog Garden

Su

02-Oct

5:00

QF Murroe Boher

2

13

vs

0

9

Garryspillane

Caherconlish

Su

02-Oct

12:00

QF Camogue Rovers

0

15

vs

2

9

Cappamore

Kilteely

Su

02-Oct

12:00

Re Camogue Rovers

2

8

vs

3

12

Cappamore

Kilteely

Su

16-Oct

12:00

QF Granagh Ballingarry

4

14

vs

0

6

Ballybrown

Croagh

Su

02-Oct

12:00

SF Newcastlewest

2

12

vs

2

8

Cappamore

Ballingarry

Su

30-Oct

2:30

SF Murroe Boher

1

14

vs

1

8

Granagh Ballingarry

Clarina

Su

16-Oct

12:00

Final Murroe Boher(C)

2

11

vs

1

7

Newcastlewest

Croagh

Su

06-Nov

12:00