MHC 13-a-side 2016

MHC 13-a-side Gp 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Glenroe   5   5   0   0 15-51  3-36   51   10
Killeedy   5   3   0   2  9-43  7-42    7    6
Dromcollogher Broadford   5   2   1   2 13-68 19-59   -9    5
Croagh Kilfinny   5   2   0   3  6-57  7-47    7    4
Caherline   5   1   1   3  8-43  8-73  -30    3
Askeaton   5   1   0   4  4-37 11-42  -26    2
 

Glenroe

 

w/o

vs

 

scr

Killeedy

Glenroe

Mo

02-May

3:30

Croagh Kilfinny

3

17

vs

0

1

Caherline

Croagh

Sa

09-Apr

6:00

Drom Broadford

4

8

vs

2

16

Askeaton

Dromcollogher

Fr

08-Apr

6:30

Drom Broadford

2

12

vs

1

6

Croagh Kilfinny

Dromcollogher

Fr

15-Apr

6:30

Caherline

0

9

vs

1

13

Glenroe

Caherconlish

Fr

15-Apr

6:30

Askeaton

 

scr

vs

 

w/o

Killeedy

Askeaton

Sa

24-Sep

12:00

Killeedy

2

15

vs

1

11

Caherline

Raheenagh

Su

11-Sep

12:00

Glenroe

6

13

vs

1

8

Drom Broadford

Glenroe

Fr

08-Jul

7:30

Croagh Kilfinny

0

10

vs

0

7

Askeaton

Croagh

Fr

01-Jul

7:30

Drom Broadford

4

21

vs

6

11

Killeedy

Dromcollogher

Tu

09-Aug

7:30

Croagh Kilfinny

0

14

vs

4

10

Glenroe

Croagh

Tu

19-Jul

7:30

Askeaton

0

9

vs

3

9

Caherline

Askeaton

Tu

19-Jul

7:30

Killeedy

1

17

vs

2

10

Croagh Kilfinny

Raheenagh

Tu

13-Sep

6:15

Caherline

4

13

vs

2

19

Drom Broadford

Caherconlish

Tu

02-Aug

7:30

Glenroe

4

15

vs

2

5

Askeaton

Glenroe

Su

11-Sep

11:00

 
MHC 13-a-side Gp 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Ballybricken Bohermore   5   5   0   0 13-49  3-30   49  10
Croom   5   3   1   1 16-55  3-40   39   7
Crecora Manister   5   3   1   1  8-35  9-27    5   7
Tournafulla   5   2   0   3  7-39 12-57  -33   4
Dromin Athlacca   5   1   0   4 12-29 12-46  -17   2
Templeglantine   5   0   0   5  6-43 19-47  -43   0
 

Tournafulla

0

3

vs

3

10

Ballybricken B'more

Tournafulla

Su

24-Apr

6:30

Dromin Athlacca

8

7

vs

4

8

Templeglantine

Athlacca

Fr

08-Apr

6:30

Crecora Manister

1

17

vs

4

8

Croom

Crecora

Mo

02-May

7:30

Ballybricken B'more

1

14

vs

0

9

Templeglantine

Caherelly

Th

28-Apr

7:00

Tournafulla

3

6

vs

5

12

Crecora Manister

Tournafulla

Fr

15-Apr

6:30

Croom

5

22

vs

2

8

Dromin Athlacca

Croom

Su

17-Jul

7:30

Crecora Manister

2

6

vs

2

13

Ballybricken B'more

Crecora

Tu

26-Jul

7:30

Templeglantine

0

9

vs

6

13

Croom

Templeglantine

Tu

12-Jul

7:30

Dromin Athalacca

1

6

vs

0

11

Tournafulla

Athlacca

Th

25-Aug

6:45

Ballybricken B'more

4

7

vs

0

4

Croom

Caherelly

We

17-Aug

7:00

Tournafulla

4

13

vs

2

17

Templeglantine

Tournafulla

Tu

02-Aug

7:30

Crecora Manister

 

w/o

vs

 

scr

Dromin Athlacca

Crecora

Sa

30-Jul

7:30

Dromin Athlacca

1

8

vs

3

5

Ballybricken B'more

Athlacca

Tu

02-Aug

7:30

Templeglantine

 

scr

vs

 

w/o

Crecora Manister

Templeglantine

Th

11-Aug

7:30

Croom

1

12

vs

0

6

Tournafulla

Croom

Mo

08-Aug

7:30

PO Croom

6

11

vs

3

17

Crecora Manister

Mick Neville

Su

02-Oct

7:30

SF Glenroe

2

12

vs

1

8

Croom

Kilbreedy

Su

09-Oct

5:00

SF Killeedy

3

11

vs

2

12

Ballybricken B'more

Ballyagran

Su

09-Oct

12:00

Final Glenroe

1

9

vs

1

20

Killeedy(C)

Ballyagran

Sa

15-Oct

2:00