County JC Quarter Finals, Semi Finals and Finals 2017

County JAFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Kildimo P'kenry

2

14

vs

2

14

Croom

Bog Garden

Su

01-Oct

12:00

Re Kildimo P'kenry

1

12

vs

2

11

Croom

Mick Neville

Fr

13-Oct

8:00

QF Kilteely Dromkeen

4

13

vs

0

7

Newcastlewest

Croagh

Su

01-Oct

2:00

QF Galtee Gaels

4

14

vs

0

11

Crecora Manister

Bruff

Su

01-Oct

2:00

QF Fr Caseys

4

15

vs

0

6

Ahane

Mick Neville

Fr

29-Sep

6:45

SF Fr Caseys

0

10

vs

0

10

Galtee Gaels

Mick Neville

Th

26-Oct

8:00

Replay Fr Caseys

1

9

vs

1

10

Galtee Gaels

Kilmallock

Mo

30-Oct

2:00

SF Croom

1

7

vs

1

7

Kilteely Dromkeen

Kilbreedy

Su

22-Oct

1:00

Replay Croom

2

9

vs

1

9

Kilteely Dromkeen

Kilbreedy

Fr

27-Oct

7:30

Final Croom

2

3

vs

2

16

Galtee Gaels(C)

Bruff

Su

05-Nov

12:00

County JBFC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Ballybrown

0

13

vs

2

7

Banogue

Crecora

Su

01-Oct

12:00

Re Ballybrown

2

6

vs

0

9

Banogue

Crecora

Su

08-Oct

12:00

QF Knockaderry

0

11

vs

1

3

Ballybricken B'more

Ballyagran

Su

01-Oct

12:00

QF Castletown B'gran

 

w/o

vs

 

scr

Abbey Sarsfields

Adare

Su

01-Oct

12:00

QF Drom Broadford

4

17

vs

0

4

Knockane

Kilmallock

Su

01-Oct

2:00

SF Ballybrown

0

10

vs

1

7

Knockaderry

Mick Neville

Su

29-Oct

3:00

Replay Ballybrown

1

6

vs

0

8

Knockaderry

Mick Neville

Sa

04-Nov

7:30

SF Castletown B'gran

2

9

vs

0

9

Drom Broadford

Feenagh

Su

22-Oct

12:00

Final Ballybrown

1

3

vs

0

6

Castletown B'agran

Mick Neville

We

15-Nov

8:00

Replay Ballybrown(C)

1

9

vs

1

4

Castletown B'agran

Mick Neville

Sa

25-Nov

4:00

County JAHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF St Patricks

0

19

vs

2

11

Staker Wallace

Mick Neville

Su

24-Sep

12:00

QF Doon

2

11

vs

0

24

Feenagh Kilmeedy

Kilbreedy

Sa

30-Sep

3:30

QF Kilmallock

4

21

vs

0

7

Patrickswell

Bruff

Su

24-Sep

12:00

QF Rathkeale

1

12

vs

1

11

Caherline

Mungret

Sa

30-Sep

3:30

SF Kilmallock

3

11

vs

1

17

Rathkeale

Gaelic Grounds

Sa

07-Oct

3:15

Replay Kilmallock

3

17

vs

3

17

Rathkeale

Clarina

Sa

14-Oct

2:30

Replay Kilmallock

2

15

vs

0

18

Rathkeale

Gaelic Grounds

We

18-Oct

6:30

SF Feenagh Kilmeedy

0

9

vs

2

14

St Patricks

Bruff

Su

08-Oct

2:00

Final Kilmallock

1

9

vs

1

9

St Patricks

Gaelic Grounds

Sa

21-Oct

3:00

Replay Kilmallock

1

15

vs

0

18

St Patricks

Gaelic Grounds

Fr

27-Oct

8:00

Replay Kilmallock

0

8

vs

1

10

St Patricks(C)

Bruff

Su

12-Nov

2:00

County JBHC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QF Mungret

2

13

vs

3

9

Camogue Rovers

Ballyagran

Su

24-Sep

12:00

QF Fedamore

2

8

vs

1

10

Granagh Ballingarry

Mungret

Su

24-Sep

12:00

QF Bruff

5

13

vs

0

4

Ballybrown

Croagh

Su

24-Sep

3:00

QF Feohanagh

0

12

vs

0

7

Cappamore

Clarina

Su

24-Sep

11:00

SF Feohanagh

1

13

vs

0

18

Mungret

Bog Garden

Su

08-Oct

12:00

SF Fedamore

1

12

vs

0

15

Bruff

Croom

Su

15-Oct

11:30

Replay Fedamore

1

10

vs

1

15

Bruff

Clarina

Sa

28-Oct

3:00

Final Bruff

0

13

vs

0

13

Mungret

Ballyagran

Su

12-Nov

12:00

Replay Bruff(C)

2

14

vs

1

13

Mungret

Ballyagran

Sa

18-Nov

3:00