SFC 2017

SFC Group 1   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Dromcollogher Broadford   5   3   1   1  3-65  8-35   15   7
Monaleen   5   3   1   1  8-56  3-54   17   7
Adare   5   2   2   1  9-48  4-61    2   6
Fr Caseys   5   2   1   2  7-53  7-57   -4   5
Na Piarsaigh   5   2   0   3  5-45  5-55  -10   4
Rathkeale   5   0   1   4  3-52  8-57  -20   1
 

Monaleen

3

12

vs

1

12

Rathkeale

Clarina

Sa

22-Apr

7:00

Adare

1

9

vs

0

12

Fr Caseys

Newcastlewest

Th

20-Apr

7:00

Drom Broadford

2

13

vs

1

5

Na Piarsaigh

Askeaton

Th

20-Apr

7:00

Rathkeale

1

9

vs

0

12

Drom Broadford

Newcastlewest

Sa

29-Apr

7:00

Na Piarsaigh

1

8

vs

2

11

Adare

Mungret

Th

18-May

7:15

Fr Caseys

1

10

vs

4

15

Monaleen

Mick Neville

Fr

28-Apr

7:30

Adare

3

5

vs

1

18

Drom Broadford

Knockaderry

Th

15-Jun

7:30

Na Piarsaigh

0

8

vs

0

10

Monaleen

Childers Rd

Fr

16-Jun

7:30

Fr Caseys

2

11

vs

0

10

Rathkeale

Newcastlewest

Th

15-Jun

7:30

Rathkeale

0

11

vs

1

12

Na Piarsaigh

Adare

Sa

05-Aug

4:00

Monaleen

1

13

vs

1

13

Adare

Clarina

Fr

04-Aug

7:00

Drom Broadford

0

11

vs

3

10

Fr Caseys

Newcastlewest

Sa

05-Aug

5:00

Na Piarsaigh

2

12

vs

1

10

Fr Caseys

Croagh

Su

20-Aug

7:00

Adare

2

10

vs

1

10

Rathkeale

Askeaton

Su

20-Aug

7:00

Drom Broadford

0

11

vs

0

6

Monaleen

Bruff

Su

20-Aug

7:00


SFC Group 2   P   W   D   L    F    A  diff  Pts
Newcastlewest   5   3   1   1 12-57  9-31   35   7
Ballylanders   5   3   0   2  5-52  8-60  -17   6
Oola   5   3   0   2 11-45  7-46   11   6
St Kierans   5   2   1   2  4-46  3-50   -1   5
St Patricks   5   2   0   3 10-42 13-50  -17   4
Ballysteen   5   0   2   3  8-42 10-47  -11   2
 

St Kierans

1

12

vs

1

13

Ballylanders

Bruff

Sa

22-Apr

7:00

Ballysteen

3

8

vs

3

10

Oola

Mungret

Fr

21-Apr

7:00

Newcastlewest

5

12

vs

3

7

St Patricks

Mick Neville

Fr

21-Apr

7:00

Ballylanders

1

6

vs

4

14

Newcastlewest

Bruff

Fr

28-Apr

7:00

St Patricks

3

10

vs

2

7

Ballysteen

Clarina

Fr

28-Apr

7:00

Oola

0

8

vs

0

11

St Kierans

Bruff

Sa

29-Apr

7:00

Ballysteen

2

4

vs

1

7

Newcastlewest

Bog Garden

Sa

17-Jun

7:30

St Patricks

1

7

vs

2

9

St Kierans

Clarina

Fr

16-Jun

7:30

Oola

1

8

vs

1

10

Ballylanders

Hospital

Fr

16-Jun

7:30

Ballylanders

0

11

vs

1

14

St Patricks

Bruff

Fr

04-Aug

7:00

St Kierans

1

8

vs

0

11

Ballysteen

Bog Garden

Su

06-Aug

7:00

Newcastlewest

1

13

vs

3

8

Oola

Kilmallock

Fr

04-Aug

7:00

St Patricks

2

4

vs

4

11

Oola

Caherconlish

Su

20-Aug

7:00

Ballysteen

1

12

vs

2

12

Ballylanders

Ballyagran

Fr

18-Aug

7:00

Newcastlewest

1

11

vs

0

6

St Kierans

Bog Garden

Su

20-Aug

7:00

QF Monaleen

2

14

vs

0

5

Oola

Kilbreedy

Th

07-Sep

8:15

QF Ballylanders

4

4

vs

1

13

Oola

Kilmallock

Sa

02-Sep

4:00

Re Ballylanders

1

8

vs

3

14

Adare

Kilbreedy

Th

07-Sep

6:30

SF Drom Broadford

0

8

vs

3

9

Adare

Kilmallock

Su

01-Oct

3:30

SF Newcastlewest

2

10

vs

0

9

Monaleen

Kilmallock

Su

24-Sep

3:45

Final Newcastlewest

1

10

vs

2

10

Adare(C)

Gaelic Grounds

Su

22-Oct

4:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Final Rathkeale

1

10

vs

0

13

Ballysteen

Newcastlewest

Fr

15-Sep

6:15

Replay Rathkeale(R)

0

16

vs

1

14

Ballysteen

Mick Neville

We

25-Oct

8:00