JAFC

2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007
JAFC Group 1 P W D L F A diff Pts
Kilteely Dromkeen 4 4 0 0 9-47 4-34 28 8
Hospital Herbertstown 4 3 0 1 7-43 5-37 12 6
Kildimo Pallaskenry 4 2 0 2 9-31 5-47 -4 4
Crecora Manister 4 1 0 3 6-41 13-39 -19 2
Newcastlewest 4 0 0 4 4-41 8-46 -17 0
 

Newcastlewest

1

11

vs

2

9

Hospital H'town

Ballyagran

Fr

06-Jul

7:30

Kildimo P'kenry

1

9

vs

1

14

Kilteely Dromkeen

Childers Rd

Th

05-Jul

7:30

Crecora Manister

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Crecora Manister

1

9

vs

5

8

Kildimo P'kenry

Rathbane

Th

19-Jul

7:30

Kilteely Dromkeen

2

15

vs

0

 9

Newcastlewest

Kilbreedy

Th

19-Jul

7:30

Hospital H'town

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Hospital H'town

1

9

vs

2

9

Kilteely Dromkeen

Caherconlish

Fr

27-Jul

7:30

Newcastlewest

2

11

vs

2

12

Crecora Manister

Ballingarry

Th

26-Jul

7:30

Kildimo P'kenry

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Kildimo P'kenry

2

10

vs

1

10

Newcastlewest

Bog Garden

Th

16-Aug

7:00

Crecora Manister

1

13

vs

2

11

Hospital H'town

Croom

Th

16-Aug

7:15

Kilteely Dromkeen

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Kilteely Dromkeen

4

9

vs

2

7

Crecora Manister

Fedamore

Sa

15-Sep

5:00

Hospital H'town

2

14

vs

1

4

Kildimo P'kenry

Feenagh

Sa

15-Sep

5:00

Newcastlewest

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 


JAFC Group 2 P W D L F A diff Pts
Fr Caseys 4 4 0 0 3-48 2-22 29 8
Oola 4 3 0 1 13-34 5-41 17 6
Monagea 4 2 0 2 1-36 6-24 -5 4
Bruree 4 1 0 3 6-37 6-38 -1 2
Pallasgreen 4 0 0 4 2-13 6-43 -42 0
 

Bruree

1

6

vs

1

14

Monagea

Feenagh

Mo

09-Jul

7:45

Pallasgreen

0

5

vs

0

15

Fr Caseys

Croagh

Th

12-Jul

7:45

Oola

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Oola

4

11

vs

2

4

Pallasgreen

Cappamore

Su

22-Jul

7:30

Fr Caseys

1

8

vs

0

6

Bruree

Ballyagran

Su

22-Jul

7:30

Monagea

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Monagea

0

8

vs

2

10

Fr Caseys

Tournafulla

Sa

11-Aug

7:30

Bruree

3

8

vs

4

12

Oola

Hospital

Fr

27-Jul

7:30

Pallasgreen

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Pallasgreen

0

4

vs

2

17

Bruree

Hospital

We

15-Aug

7:00

Oola

3

8

vs

0

14

Monagea

Kilmallock

Th

16-Aug

7:00

Fr Caseys

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Fr Caseys

0

15

vs

2

3

Oola

Clarina

Sa

15-Sep

5:00

Monagea

 

w/o

vs

 

scr

Pallasgreen

Kilfinane

Sa

15-Sep

5:00

Bruree

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 


JAFC Group 3 P W D L F A diff Pts
Cappamore 4 3 0 1 13-51 7-25 44 6
Cappagh 4 3 0 1 7-40 7-27 13 6
Monaleen 4 3 0 1 6-47 7-36 8 6
Ballylanders 4 1 0 3 7-27 6-63 -33 2
Fedamore 4 0 0 4 7-26 13-40 -32 0
 

Cappagh

1

9

vs

4

11

Cappamore

Clarina

Fr

06-Jul

7:30

Fedamore

2

10

vs

2

15

Monaleen

Caherconlish

Sa

07-Jul

7:30

Ballylanders

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Ballylanders

2

8

vs

2

20

Cappagh

Banogue

Th

19-Jul

7:30

Cappamore

7

14

vs

5

7

Fedamore

Caherconlish

Su

22-Jul

5:00

Monaleen

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Monaleen

1

7

vs

0

9

Cappamore

Childers Rd

Fr

27-Jul

7:30

Fedamore

0

9

vs

4

11

Ballylanders

Kilbreedy

Fr

27-Jul

7:30

Cappagh

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Cappagh

 

w/o

vs

 

scr

Fedamore

Ballingarry

Th

16-Aug

7:00

Ballylanders

1

6

vs

2

17

Monaleen

Bruff

Fr

10-Aug

7:00

Cappamore

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Cappamore

2

17

vs

0

2

Ballylanders

Kilteely

Su

16-Sep

12:00

Monaleen

1

8

vs

4

11

Cappagh

Rhebogue

Fr

14-Sep

7:30

Fedamore

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 


JAFC Group 4 P W D L F A diff Pts
Croom 4 3 0 1 8-35 1-21 35 6
Ballybrown 4 3 0 1 7-43 6-28 18 6
South Liberties 4 3 0 1 11-31 8-31 9 6
Ahane 4 1 0 3 4-23 10-47 -42 2
Ballybricken Bohermore 4 0 0 4 2-20 6-28 -20 0
 

South Liberties

4

10

vs

2

4

Ahane

Fedamore

Th

05-Jul

7:30

Ballybrown

1

6

vs

0

8

Croom

Adare

Th

05-Jul

7:30

Ballybricken B'more

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Ballybricken B'more

1

7

vs

3

13

Ballybrown

Caherdavin

Th

19-Jul

7:30

Croom

5

13

vs

1

6

South Liberties

Fedamore

Sa

21-Jul

7:30

Ahane

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Ahane

0

6

vs

3

14

Croom

Bruff

Fr

27-Jul

7:30

South Liberties

2

8

vs

1

4

Ballybricken B'more

Rhebogue

Tu

11-Sep

7:30

Ballybrown

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Ballybrown

0

10

vs

4

7

South Liberties

Caherdavin

We

22-Aug

7:00

Ballybricken B'more

0

9

vs

1

7

Ahane

Caherconlish

Th

16-Aug

7:00

Croom

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

Croom

 

w/o

vs

 

scr

Ballybricken B'more

Fedamore

Su

16-Sep

12:00

Ahane

1

6

vs

3

14

Ballybrown

Caherdavin

Su

16-Sep

5:00

South Liberties

 

 

 

 

 

 

bye

 

 

 

KO Hospital H'town

3

7

vs

0

11

Monagea

Mick Neville

We

26-Sep

8:00

KO Oola

0

5

vs

5

12

Kildimo Pallaskenry

Kilbreedy

Tu

25-Sep

8:30

KO Cappagh

5

12

vs

4

4

South Liberties

Knocklong

Tu

25-Sep

8:00

KO Croom

3

8

vs

0

5

Monaleen

Rhebogue

Tu

25-Sep

8:00

QF Kilteely Dromkeen

3

11

vs

4

5

Croom

Fedamore

Su

30-Sep

4:00

QF Fr Caseys

4

9

vs

0

19

Cappagh

Mick Neville

Tu

02-Oct

8:30

QF Cappamore

3

14

vs

1

5

Hospital H'town

Caherelly

Sa

29-Sep

5:00

QF Ballybrown

1

11

vs

3

6

Kildimo Pallaskenry

Mick Neville

Tu

02-Oct

7:00

SF Cappamore

4

10

vs

1

16

Kilteely Dromkeen

Doon

Su

07-Oct

6:00

SF Fr Caseys

1

8

vs

3

6

Kildimo Pallaskenry

Mick Neville

Tu

09-Oct

8:00

Final Cappamore

2

7

vs

1

15

Kildimo P'kenry(C)

Newcastlewest

Su

21-Oct

1:00

Relegation

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SF Newcastlewest

 

w/o

vs

 

scr

Pallasgreen

Bruff

Sa

29-Sep

4:00

SF Fedamore

1

5

vs

3

26

Ballybricken B'more

Caherconlish

Sa

29-Sep

4:00

Final Fedamore

 

w/o

vs

 

scr

Pallasgreen(R)

Caherconlish

Su

07-Oct

4:00